Przykona: Katarzyna Pędziwiatr dołączyła do radnych

Sesja Rady Gminy Przykona

W wyniku wyborów uzupełniających mandat do rady gminy Przykona uzyskała Katarzyna Pędziwiatr. Podczas czwartkowej (24 czerwca) sesji uroczyście złożyła ślubowanie i wraz pozostałymi radnymi przystąpiła do procedowania uchwał.

Rada gminy w Przykonie przez kilka miesięcy obradowała w niepełnym składzie. Powodem była śmierć jednego z radnych. Zgodnie z prawem muszą zostać przeprowadzone w takim przypadku wybory uzupełniające, co w czasie pandemii okazało się dość kłopotliwe. Jeden z terminów wyznaczono na 6 grudnia ubiegłego roku, jednak konieczne było przesunięcie wyborów w okręgu nr 10. Kolejną datą, która również nie doszła do skutku był 24 stycznia 2021 roku, podobnie było z 11 kwietnia. Później termin uzupełniających wyborów wyznaczono na 9 maja. Ostatecznie wybory odbyły się dopiero 13 czerwca. O mandat ubiegało się dwoje kandydatów - Błażej Urbaniak oraz Katarzyna Pędziwiatr. Karty do głosowania wydano 174 osobom, a głosów ważnych oddano 169.

Decyzją mieszkańców to pani Katarzyna uzupełniła skład rady. Podczas sesji absolutoryjnej nowa radna złożyła ślubowanie, a wójt Mirosław Broniszewski życzył jej owocnej pacy na rzecz gminnej społeczności.
Mieszkańcy grożą pozwem zbiorowym. Czy uciążliwy z...
Dobra: Historyczne dochody w 2020 roku. Tadeusz Ge...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.