Przykona: Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przykona

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w nietypowej atmosferze.

W związku z nadal panującą pandemią koronawirusa w Gminie Przykona święta majowe zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod obeliskiem na terenie Zespołu Szkół w Przykonie, pod tablicą pamiątkową przy budynku Urzędu Gminy oraz pod obeliskiem przy kościele w Boleszczynie. Kwiaty złożyła delegacja władz samorządowych: Mirosław Broniszewski - Wójt Gminy Przykona, Roman Marciniak – zastępca wójta, Maksymilian Majchrzak - Przewodniczący Rady Gminy oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Przykonie: Joanna Woźniak-Skopińska, Agnieszka Majtka i Katarzyna Brzychcy. W dniu 3 maja w kościele pod wezwaniem N.N.M.P. w Psarach proboszcz ks. Grzegorz Ograbisz odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły władze samorządowe Gminy Przykona na czele z wójtem i przewodniczącym rady oraz parafianie.
Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne
Rusza rekrutacja do batalionu WOT pod Piłą

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.