Przykona: Podstawówka w Boleszczynie przygotowywana do likwidacji. Radni wyrazili swoje zdanie

Zbigniew Bartosik

Radni z gminy Przykona podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Boleszczynie. Placówka od września funkcjonuje już tylko z trzema klasami oraz oddziałem przedszkolnym.

Już w styczniu tego roku rada przyjęła uchwałę o zamiarze przekształcenia wcześniej ośmioklasowej szkoły w szkołę z klasami 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym. Od września ustalenia rady weszły w życiu i obecnie w Boleszczynie uczy się czworo dzieci - trzech chłopców w klasie pierwszej i jeden w klasie czwartej.

W oddziale przedszkolnym jest natomiast 13 dzieci. Ekonomia i demografia są w przypadku tej niewielkiej placówki bezlitosne. Już w styczniu przekonywano, że samorządu nie stać na utrzymywanie szkoły w Boleszczynie. Gmina musi do subwencji oświatowej dopłacać coraz więcej pieniędzy. Kolejnym etapem ma być zatem zamknięcie szkoły.

Pierwszy krok poczyniono podczas czwartkowej sesji, kiedy to radni pojęli uchwałę wyrażającą zamiar likwidacji placówki.

O tej decyzji zostanie poinformowane kuratorium oraz rodzice. Jeśli wszyscy wypowiedzą się pozytywnie, to kolejnym krokiem będzie podjęcie uchwały o likwidacji.

Uczniowie będą mieć zapewnioną dalszą naukę w Zespole Szkół w Przykonie.

Tuliszków: Dni radnych już policzone? Za ponad tyd...
Władysławów: Wypadek w miejscowości Kamionka. Aute...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Paweł w piątek, 29 listopad 2019 21:55

A "szanowny" pan poseł?
Kampania zakończona więc mam was wyborcy w d...e.
Mówi Wam to coś?

A "szanowny" pan poseł? Kampania zakończona więc mam was wyborcy w d...e. Mówi Wam to coś?
Gość - Mirek w sobota, 30 listopad 2019 14:53

Maja ludzie co chcieli .Zabawa zacznie się po Nowym roku jak ugrupowanie Bartosika czyli PiS ogłosi ile drożeje prąd,dalej pójdzie samo.Wcale mi ludzi nie żal .

Maja ludzie co chcieli .Zabawa zacznie się po Nowym roku jak ugrupowanie Bartosika czyli PiS ogłosi ile drożeje prąd,dalej pójdzie samo.Wcale mi ludzi nie żal .
Gość - Pawel w piątek, 29 listopad 2019 21:49

Dziwnie jakoś nie widzę tu przemądrzałego radnego papierkowskiego.
p.s.
"papierkowskiego" pisownia celowa.

Dziwnie jakoś nie widzę tu przemądrzałego radnego papierkowskiego. p.s. "papierkowskiego" pisownia celowa.
Gość
środa, 05 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.