Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Radosny piknik z bocianem w tle

Żeroniczki

W sobotę, 24 czerwca odbył się piknik, którego bohaterami były bociany. Było pysznie, kolorowo i aktywnie. Zadowoleni z wydarzenia były nie tylko dzieci, ale również i dorośli.

Bociani Piknik odbył się przy świetlicy wiejskiej w Żeroniczkach. Po przywitaniu zaproszonych gości przedstawiono po krótce historię pięcioletniego projektu „Ochrona bociana białego na terenie gminy Przykona”
Miejscowość w której odbyło się wydarzenie nie jest przypadkowa, bowiem na terenie sołectwa Żeroniczki od dawna pomieszkują bociany. Aby im pomóc pojawił się pomysł, by złożyć wniosek do Fundacji Orlen. Dzięki niemu otrzymano dofinansowanie na platformy dla ptaków o których mowa.

Dzięki współpracy między innymi z Urzędem Gminy Przykona gniazda są monitorowane. Należy nadmienić, że pisklęta są obrączkowane i podejmowanych jest wiele inicjatyw.

Podczas pikniku przedstawiona została prezentacja dotycząca działalności miłośników ptaków w tym Turkowskiej Grupy OTOP oraz Stowarzyszenia Bociany i Ludzie.

Tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci. Rzecz jasna tematyką prac przez nie przygotowanych były bociany, a poziom zaangażowania był bardzo wysoki.

Nie obyło się bez atrakcji i gier dla dzieci, które wyjątkowo dobrze bawiły się na dmuchanych placach zabaw.

Chętni mieli okazję skosztować z pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żeroniczkach i zjeść ciepłą zupę.
 

 

Przykona: Emocjonujące regaty o puchar wójta
Przykona: Ćwiczenia wojsk lotniczych nad zbiorniki...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.