Pysznie i słodko, czyli pełne smaku warsztaty w Zespole Szkół Technicznych

Warsztaty w ZST

Desery w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wydaniu królowały podczas warsztatów w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Tym razem w świat słodkości wprowadził młodzież Jan Nawrocki - główny szef kuchni w Aqua Restaurant zlokalizowanej w Arathotelu Uniejów.

Sernik Brulle, domowa chałwa czy mus czekoladowy – takie pyszności pod okiem profesjonalisty mieli okazję przygotować uczniowie turkowskiego technikum. Nad całością warsztatów czuwał doświadczony szef kuchni Jan Nawrocki, który zwoją zawodową karierę rozpoczął w Hotelu Remes Sport’s & Spa w Opalenicy, a doświadczenie zdobywał w prestiżowych poznańskich restauracjach. Zanim rozpoczął pracę w Uniejowie, zajmował stanowisko szefa kuchni w restauracji Miodova Restaurant, położonej na krakowskim Kazimierzu. Jak sam mówi, Aqua Restaurant to w pełni jego autorski projekt. Podczas warsztatów w Turku najważniejsze było jednak przekazanie młodym ludziom wiedzy i umiejętności.

– Kwintesencją jest to, że szkolimy młodzież i to młodzież lokalną, czyli coś co najbardziej kultywujemy – wspieranie lokalnych podmiotów. Na początku było trudno, później już było bardzo wesoło . Są to desery które można skosztować u nas w hotelu. Mamy trzy desery w formie monoporcji – czekoladową kulę z chałwą, mus z białej czekolady oraz kremy czekoladowe. Jako deser tradycyjny zaproponowaliśmy sernik, który jest naszym faworytem – wyjaśniał Nan Nawrocki.

Z niełatwym zadaniem młodzież poradziła sobie znakomicie, co nie uszło uwadze prowadzącego.

- Nie jestem zaskoczony, w tej dziedzinie wiele dziewczyn wykazywało szczere zainteresowanie i było widać, że mają do tego predyspozycje. Bardzo starały się odtworzyć nasze ruchy, nasze gesty. Jestem przekonany, że jeżeli ci ludzie pójdą odpowiednią drogą, zostaną właściwie ukierunkowani przez tych, którzy ich szkolą, to na pewno zostaną profesjonalnymi kucharzami - dodał szef kuchni.
Ile się czeka na kredyt gotówkowy?
Kawęczyn: Palladowy Hit dla miłośników dziejów

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Zbysław w czwartek, 05 marzec 2020 21:14

Tak to jest jak konkurs na dyrektora jest rozstrzygnięty dłuugo przed rozpoczęciem procesu rekrutacji. Kandydat na dyrektora nie może, a odchodzący nie koniecznie musi realizować koncepcję przyszłego dyrektora której nie zna

Tak to jest jak konkurs na dyrektora jest rozstrzygnięty dłuugo przed rozpoczęciem procesu rekrutacji. Kandydat na dyrektora nie może, a odchodzący nie koniecznie musi realizować koncepcję przyszłego dyrektora której nie zna
Gość - absolwent w środa, 04 marzec 2020 23:46

A co z technikum zywienia w Kaczkach? Nic nie słychać - czy już Świerk je zlikwidował?

A co z technikum zywienia w Kaczkach? Nic nie słychać - czy już Świerk je zlikwidował?
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.