"Pytasz się dziecię, gdzie jest i jaka…", czyli koncert z okazji wyzwolenia Turku

Koncert Kino

Pytasz się dziecię, gdzie jest i jaka - nawiązanie do wiersza Antoniego Słonimskiego stało się mottem przewodnim wyjątkowego spektaklu, który w rocznicę wyzwolenia Turku mieszkańcy mogli podziwiać na scenie Kina Tur.

Widowisko pełne wzruszających treści, ukazujących niełatwe przecież drogi do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności swoją premierę miało 11 listopada ubiegłego roku. Spektakl został wspaniale przyjęty i już wówczas zapowiedziano, że zostanie wystawiony po raz kolejny, właśnie z okazji 79. rocznicy wyzwolenia Turku.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku oraz Miejskiego Domu Kultury, która przygotowywała się pod okiem Anety Janiak oraz Sylwii Przybylskiej pracowała długo nad końcowym efektem. Było warto, bowiem to co zobaczyli widzowie na długo pozostanie w pamięci.

Gm.Turek: Jeden, ale złoty na Halowych Mistrzostwa...
Mieszkańcy obchodzili 79.rocznicę wyzwolenia Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.