Razem przeciwko COVID-19

konferencja covid

Gotowość do podjęcia natychmiastowych działań, współpraca, pełne zaangażowanie i determinacja - tak w kilku słowach można podsumować akcję „TEST&GO”, która została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tureckiego, w związku ze stwierdzeniem pierwszego przypadku COVID-19 w jednej z firm na terenie gminy Malanów.

Z punktu wymazów, który od 30.06.2020 – 8.07.2020 działał przy firmie Sun Garden skorzystało tysiące mieszkańców powiatu tureckiego i powiatów ościennych. Żołnierze 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy sanepidu pobrali ponad 4000 wymazów od pacjentów metodą „drive thru”, czyli dla zmotoryzowanych i „walk thru” - dla osób pieszych. Podsumowanie wyżej wspomnianych działań miało miejsce 16 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Turku. W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Władysław Karski, przedstawiciele WOT; płk. Janusz Brzezicha, kpt. Kazimierz Staszczuk, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Katarzyna Wysockia, Sekretarz Gminy Malanów Łukasz Nowak, Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki. Starosta Turecki Dariusz Kałużny podczas spotkania dziękował za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji dotyczącej poborów wymazów na obecność koronawirusa wśród mieszkańców Powiatu Tureckiego. Dodał również, że na polu walki przeciwko COVID-19 niezwykle ceni sobie współpracę i połączenie wysiłków różnych instytucji. Tylko wspólne, zintegrowane działania mogą przynieść określone rezultaty. Szczególne podziękowania wystosował zatem do wszystkich zaangażowanych w działania prowadzone na terenie naszego powiatu w związku z funkcjonowaniem miasteczka wymazowego tj. dla:

- płk. Rafała Miernik oraz Żołnierzy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej,
- Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jadwigi Kuczmy-Napierały,
- Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Katarzyny Wysockiej i pracowników Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku,
- Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka,
- Strażaków jednostki OSP Malanów,
- Państwa Kubackich właścicieli restauracji „Hacjenda” w Malanowie.

Na podkreślenie dobrze zorganizowanej przez Powiat Turecki akcji świadczy wypowiedz płk. Janusza Brzezichy, który zaakcentował, że pomimo pracochłonnych i wymagających poświęcenia działań podczas poboru wymazów żołnierze 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej bardzo wysoko ocenili działania Powiatu Tureckiego w trudnej sytuacji i stwierdzili, że zawsze są gotowi współpracować z naszym samorządem powiatowym, by nieść mieszkańcom regionu wszelką pomoc. Na zakończenie spotkania zastępca Dowódcy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej Janusz Brzezicha przekazał Staroście Dariuszowi Kałużnemu i Dyrektor PSSE w Turku Katarzynie Wysockiej podziękowania za wzorcową współpracę.


źródło: Powiat Turecki


Brudzew: Alkoholowy problem. Czy wprowadzą zakaz s...
Drużyna z Turku przegrywa z Górnikiem Konin

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.