Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Robert Popkowski wygra wybory?

Robert Popkowski

Dlatego, że jest wiarygodny?
Dlatego, że chce być Posłem?
Dlatego, że „Jest stąd”?

Po przeczytaniu Sam/a odpowiesz na to pytanie.

ZN: Dzień dobry Panie Robercie. Przejdę od razu do najtrudniejszego pytania.
Dlaczego to Pan powinien wygrać wybory i zostać posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości?
RP: Dzień dobry. To naprawdę dobre pytanie, ale na tyle złożone, że aby je w pełni wyjaśnić powinniśmy je uszczegółowić.

ZN: Oczywiście. Dlaczego w takim razie postanowił Pan kandydować do Sejmu?
RP: Pracując jako przedsiębiorca od 25 lat, spotkałem się z wieloma sytuacjami, którym musiałem stawić czoła. Niedogodności prawne, ale również sam system III RP utrudniał ludziom prowadzącym biznes efektywne działanie.
Dlatego zdecydowałem się zaangażować politycznie, aby pomóc innym i sobie w skutecznym prowadzeniu biznesu. Chciałbym przenieść swoją silną determinację w prowadzeniu biznesu na działalność polityczną, by wspierać moich rodaków i rozwijać Polskę.

ZN: Wybrał Pan prawicę, a dokładnie Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro.
Co o tym zadecydowało?
RP: Nie wyobrażałem sobie innej opcji jako głęboki patriota. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest mi szczególnie bliska. Powodów jest kilka.
Przede wszystkim patriotyzm, aktywność i waleczność Ministra Ziobro o uczciwą Polskę. Po drugie koncentracja na zmianie prawa, systemu sądownictwa oraz likwidacja mafii okradających nasz kraj. Po trzecie zaś wrażliwość na kwestie społeczne, czego przykładem jest utworzenie Funduszu Sprawiedliwości Społecznej i wspieranie ludzi pokrzywdzonych przez system III RP.

ZN: Został Pan Przewodniczącym Solidarnej Polski na okręg wielkopolski.
To duże wyróżnienie. Czy udaje się Panu pogodzić obowiązki przewodniczącego z prowadzeniem biznesu, a w przyszłości byciu posłem?
RP: To duże wyzwanie, tym bardziej że w zeszłym roku zostałem również Radnym w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Dobra organizacja czasu pracy i odpowiednie priorytety w realizacji celów są niezwykle istotne, aby osiągnąć sukces we wszystkich obszarach. Cieszę się również, że moje kompetencje docenił sam Pan Minister Zbigniew Ziobro, mówiąc o moim profesjonalizmie. To dla mnie wielki zaszczyt, ale i obowiązek, by realizować przydzielone mi zadania w sposób rzetelny, uczciwy, skuteczny i efektywny.

ZN: Klasa polityczna przez wielu ludzi uważana jest jako skorumpowana, traktująca ludzi z góry, wykorzystująca swoją pozycję do „robienia polityki” na dole, zamiast ciężko pracować na rzecz społeczności. Jak zamierza Pan zmienić ten wizerunek?
RP: Pomimo znakomitych wyników pracy rządu, które są dobrze postrzegane i oceniane przez Polaków, wiemy, że aby Polska dalej mogła się rozwijać z tą dynamiką potrzebne są dalsze skuteczne działania. Pan Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w jednej z wypowiedzi, że posłowie to nie anioły. Powiedział również, że posłowie powinni być empatyczni po to, żeby rozumieć potrzeby ludzi. Dlatego potrzebna jest również zmiana tu na dole. Potrzebni są prawdziwi posłowie, którzy będą z empatią i zrozumieniem odnosili się do ludzi. Takim posłem chciałbym być dla mojej społeczności.

ZN: W takim razie kim według dla Pana jest prawdziwy poseł? Jakie wartości powinien reprezentować, jakie działania podejmować, jaką mieć osobowość, aby najlepiej reprezentować interesy i potrzeby swojej społeczności?
RP: Najważniejszy dla mnie jest zawsze patriotyzm i miłość do ojczyzny.
Z tej miłości powinien wynikać patriotyzm lokalny i chęć niesienia pomocy i wsparcia społeczności, z której się wyrosło. A jako posłowie wspierać swoimi działaniami powinniśmy nie tylko własną społeczność, ale wszystkich Polaków dostrzegając ich potrzeby i tworząc coraz lepsze prawo. Jednak Poseł na poziomie lokalnym powinien wspierać swoich swoją społeczność poprzez precyzyjne rozpoznanie jej problemów i potrzeb, wspierając w ich zaspokojeniu i realizacji poprzez wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi, jakimi dysponuje Poseł oraz tworząc dodatkowe, które będą czyniły jego działania efektywnymi dla społeczności lokalnej i wszystkich Polaków.
Poseł powinien być człowiekiem ambitnym, prawdziwie godnym zaufania, profesjonalistą w planowaniu i działaniu, efektywnym i skutecznym – po prostu kompetentnym. I to czyni go prawdziwym jako człowieka i prawdziwym jak Posła.

ZN: Wynika z tego, że ważne dla Pana są nie tylko kwestie typowo menedżerskie, ale też, a może przede wszystkim ludzkie. Ja jednak mimo wszystko chciałbym przez chwilę porozmawiać o tym, jak zamierza pan wykorzystać swoje zdolności menedżerskie w pracy posła.
RP: Poseł ma pewne ograniczone możliwości działania, ze względu na funkcję, jaką pełni. Pełni funkcję w aparacie władzy ustawodawczej.
Dlatego nie ma możliwości bezpośredniego wpływu na zasadzie wydawania poleceń. Przede wszystkim powinien dostrzegać problemy i potrzeby społeczności, którą reprezentuje i aktywnie uczestniczy w tworzeniu prawa, które te potrzeby realizuje, a na poziomie lokalnym pomagać w skutecznym wdrażaniu tego prawa. Poseł może wykorzystać swoje prawa jak np. prawo do kontroli instytucji w przestrzeganiu prawa. To bardzo ważne. To daje duże możliwości wpływu na pozytywny bieg spraw dla społeczności, którą reprezentuje. Te kompetencje do kontroli również pomagają w dostrzeganiu istniejących problemów, a konsekwencji lepszemu stanowieniu prawa.

ZN: W takim razie, jakie praktyczne podejmie Pan działania jako przyszły poseł, aby skuteczniej wspierać rozwój regionu Wschodniej Wielkopolski?
RP: Istnieje kilka priorytetów, które sobie postawiłem. Rozpocznę od kwestii organizacyjnych jakim jest sprawne i efektywne zarządzania biurem. Dla niektórych to mało ważne, ale okazuje się niezwykle istotne dla osób, które naprawdę przychodzą z problemem. Drugim elementem jest dbałość o rozwój biznesu i kluczowych dla regionu inwestycji. To buduje rynek pracy pracownika, ma wpływ na wzrost wynagrodzeń, dobrobyt społeczeństwa i satysfakcję z bycia Wielkopolaninem. Dbałość o najsłabszych. Ludzie to nasz najważniejszy zasób, trzeba go odpowiednio i efektywnie, ale przede wszystkim sprawiedliwie wspierać, by mogli również pracować, a ci, którzy nie mogą mieli wsparcie, aby godnie żyć.

ZN: Myślę, że taka wizja może spodobać się wyborcom. Często za wizją kryją się tylko hasło. Czy mógłby Pan skonkretyzować co zamierza Pan zrobić, kiedy już zostanie Pan posłem?
RP: Oczywiście przygotowałem program, który zamierzam rozwijać o dalsze punkty. Dla mnie jednym z najważniejszych elementów jest sprawna komunikacja ze społecznością, aby szybko diagnozować i rozwiązywać jej problemy, dynamicznie reagować na nieprzewidziane sytuacje. Po prostu sprawnie współpracować. Dlatego też zamierzam:

Stworzyć infolinię dostępną 24 h na dobę, aby błyskawicznie reagować na problemy mieszkańców regionu, Dostęp do radcy prawnego, Bliski kontakt z Panem Ministrem Zbigniewem Ziobro w sprawach najwyższej wagi, Asystent posła w każdym mieście, Miesięczne raporty z działalności poselskiej i regionalnej dla społeczności – tak robi każdy menedżer, Przeprowadzanie badań opinii społecznej w każdym regionie. To bardzo ważne, aby znać jeszcze lepiej realne problemy i potrzeby mojej społeczności. Bo chcę być prawdziwie blisko ludzi.
W dalszej kolejności chciałbym skupić się na wzroście wynagrodzeń i poprawa rynku pracy powinna następować nie tylko przez działania rządowe, ale również działania na poziomie lokalnym. Każdy będzie mógł się do mnie zwrócić w tych sprawach. Dlatego chcę wspierać:

Rozwój lokalnego biznesu poprzez ułatwianie w pisaniu wniosków na startupy, nadzorowaniu projektów istotnych dla rozwoju biznesu w regionie, Przyciąganiu inwestorów do regionu, zarówno z Polski, jak i zagranicy, Poprawy warunków do inwestowania – każdy inwestor będzie się mógł do mnie zgłosić z prośbą o pomoc, bo inwestycje i rozwój rynku pracownika, a tym samym wyższe zarobki Polaków są dla mnie niezwykle ważne, Wspomaganie lokalnych organizacji jak OSP czy Koła Gospodyń Wiejskich w tworzeniu nowych koncepcji rozwoju biznesu.
Jako Radny Sejmiku Wojewódzkiego dostrzegam ogromny potencjał współpracy z samorządem. Dlatego mam nadzieję, że jako przyszły poseł będę mógł efektywnie współpracować z całym samorządem województwa wielkopolskiego.
Istnieje co najmniej kilka powodów, dlaczego chciałbym to zrobić:

Jako aktualny samorządowiec znam bardzo dobrze dobre jego strony jak i elementy, które należy poprawić za pomocą odpowiedniej legislacji (podać przykład).
Wspierać samorządy odpowiednimi rozwiązaniami organizacyjnymi, aby mogły być bardziej skuteczne, Petent powinien być traktowany jako klient. Dlatego istotna jest pro aktywna działalność urzędników. Urzędnik to nie osoba, która tylko rozdaje dokumenty do wypełnienia. Urzędnik ma pomagać wybrać najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto zwraca się do niego o pomoc. Pragnę, aby działania samorządowe były wreszcie pro aktywne i ukierunkowana na ludzi.

ZN: A co z najbardziej potrzebującymi?
RP: Dlatego, że jest to dla mnie temat priorytetowy chciałbym szczególnie zająć się tą skomplikowaną tematyką. Każda osoba będąca w trudnej sytuacji będzie mogła się ze mną spotkać, aby znaleźć dla niej możliwie szybkie i najlepsze rozwiązanie. Uruchomić działania na poziomie instytucji lokalnych.
Często ludzie w potrzebie nie są w stanie przebić się przez gąszcz przepisów, żeby znaleźć rozwiązanie. Będę po to, aby pomagać ludziom.

ZN: Przedstawił Pan twarde argumenty, które świadczą, że może Pan te wybory wygrać i zostać posłem. Pozostaje tylko ostatnie pytanie, dlaczego ludzie powinni zagłosować właśnie na Pana?
RP: Jestem człowiekiem głębokiej wiary dlatego wierzę, że praca, którą wykonuję dla społeczności zostanie doceniona. Jednak z wielką skromnością podchodzę do wyborów Polaków. Chciałbym, aby moi rodacy dokonali najlepszego wyboru. Robert Popkowski niezależnie od ich wyniku będzie żył jak do tej pory i pozostanie tym samym człowiekiem. Ale jeśli Państwo chcecie lepszej Wielkopolski, zasobniejszej, gdzie opłaca się pracować, dobrze zarabiać i po prostu szczęśliwie żyć, to proszę Was o głos w nadchodzących wyborach. Ze swojej strony zrobię wszystko, aby Wasze oczekiwania w pełni zrealizować.

ZN: Bardzo dziękuję za miłą rozmowę.

RP: Ja również. Pozdrawiam serdecznie.

Robert Popkowski.

Wywiad przeprowadził: Zbigniew Nawzdyk .

Gm.Turek: Już w sobotę Hubertus w Stajni Roka!
Tańcem rozpoczęli Dni Kultury Bez Barier w MDK

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.