Wideo: Rolnik Roku mieszka w Rzechcie. Radosław Klimczak nagrodzony podczas spotkania noworocznego

Radosław Klimczak Rolnikiem Roku 2019

Radosław Klimczak, rolnik z miejscowości Rzechta w gminie Dobra za swoją działalność został wyróżniony tytułem Rolnika Roku 2019. Nagrodę odebrał podczas spotkania noworocznego samorządów powiatu tureckiego.

Pan Radosław od najmłodszych lat pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego, które części przejął blisko dekadę temu. Obecnie liczące blisko stu hektarów gospodarstwo, specjalizujące się przede wszystkim w produkcji mlecznej, prowadzi wspólnie z żoną. Mleko dostarczane jest do Mleczarni Turek i w ubiegłym roku sto procent dostaw znalazło się w kategorii „ekstra”.

Gospodarstwo pana Radosława wyposażone jest w nowoczesny sprzęt i w pełni zmechanizowane. Sukcesywnie jest ono rozwijane, m.in. przez zwiększanie jego powierzchni. Radosław Klimczak to aktywny rolnik, który nie ogranicza się do pracy w swoim gospodarstwie, lecz działa też na rzecz całego samorządu rolniczego i wprowadza innowacje do produkcji rolnej.

Podziękowania oraz gratulacje podczas wydarzenia otrzymała również Jolanta Gebler, którą wyróżniono w konkursie „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” o czym pisaliśmy TUTAJ


 


 

Wideo: Ekolodzy przyznali nagrodę. Tadeusz Rosiak ...
Wideo: Ambro Express z tytułem Firmy Roku 2019

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 25 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.