Roman Gronowalski z czarnym pasem

Roman Gronowalski

W sierpniu w trakcie międzynarodowego zgrupowania czarnych pasów członek Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku z sekcji Karate Kyokushinkai Roman Gronowalski zdobył po ciężkim i wyczerpującym egzaminie czarny pas WKO ( 1 dan ), test egzaminacyjny odbywał się w kilku sesjach podzielonych na kihon, ido geiko, kata, test sprawnościowy ( po 100 pompek, przysiadów i brzuszków) .

Ostatnia sesja egzaminacyjna dotyczyła zaliczenia kilkunastu walk full contactowych , z osobami nie uczestniczącymi w egzaminie. Tym samym Roman Gronowalski uzyskał tytuł sensei ( nauczyciel) wg terminologii japońskiej. Egzamin odbył się pod nadzorem komisji egzaminacyjnej składającej się z przedstawicieli World Karate Organization Japan ( największej organizacji karate na świecie ) i nie było lekko. Teraz zostało tylko oczekiwanie za certyfikatem i czarnym pasem z wyhaftowanym imieniem i nazwiskiem z Japonii, potwierdzającym zdanie egzaminu. Sensei Roman Gronowalski treningi karate kyokushinkai rozpoczął w 1981 roku, uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach sportowych karate w kraju, posiada uprawnienia sędziego Okręgowego Związku Karate w Poznaniu, obecnie jest na zasłużonej emeryturze.
Piknik dla Przyszłości, czyli rozrywka z obywatels...
Władysławów: Zadbali o pamięć dla kolejnych pokole...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.