Ryby i owoce morza przygotowane pod okiem mistrza kuchni

Warsztaty Kulinarne w ZST

Różnorodne smaki, kolory i zapachy wyczarowali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, a efekt był znakomity. Nie mogło być inaczej, kiedy nad całością kulinarnych warsztatów czuwał znany z programu Top Chef Patryk Dziamski.

Tatar z łososia w towarzystwie ananasa, octu z czarnego bzu z miodem i fenkułem, krewetki w pomidorach z białym winem, krewetki z zielonym curry, a także muszle św. Jakuba podane ze szpinakiem i puree z pietruszki, udon z krewetkami, sandacz z wędzonym puree - to tylko niektóre pyszności, jakie serwowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wykwintne dania przygotowywali pod okiem Patryka Dziamskiego, wyśmienitego szefa kuchni, uczestnika programu Top Chef i laureata wielu branżowych nagród. Wybór gościa nie był przypadkowy.

- Współpracuję ze szkołą od dwóch lata. Wielokrotnie mieliśmy okazję spotkać się na targach gastronomicznych z nauczycielkami i zaproponowaliśmy współpracę. Mieliśmy okazję gościć uczniów w mojej restauracji w Poznaniu, gdzie przedstawiliśmy organizację naszego stowarzyszenia. Następnie miałem stażystów ze szkoły. Trzy dziewczyny pomagały nam najpierw w restauracji, a później podczas festiwalu Transatlantyk. Pod konie zeszłego roku na stażu były cztery nauczycielki - wyjaśniał Patryk Dziamski. Te spotkania stały się impulsem do kontynuowania szkolenia turkowskiej młodzieży.

Wszystkie przygotowywane potrawy znajdują się w menu restauracji AROMA, którą prowadzi właśnie gość specjalny poniedziałkowych warsztatów w ZST. To autorskie przepisy stworzone przez samego Patryka Dziamskiego.

- Chcieliśmy pokazać dzieciakom, że to nie jest tak trudne, że te samki można powtórzyć i warto powtórzyć. Oczywiście trzeba było poświęcić trochę czasu, ale mam nadzieję, ze efekt jest fajny - mówił kucharz.

Chociaż praca pod okiem tak doświadczonego szefa kuchni nie należy do łatwych, uczniowie kształcący się na profilu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz przyszli kucharze, ze wszystkim poradzili sobie znakomicie. Patryk Dziamski chwalił przygotowanie i umiejętności młodych adeptów sztuki kulinarnej, a najlepszą recenzją przygotowanych dań było to, jak szybko znikały z talerzy podczas degustacji.

Weź udział w konkursie „Najładniejsza kartka Wielk...
Wideo: Ogień na dachu kościoła w Skęczniewie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.