Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Seniorzy chcą być aktywni, czyli Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumował rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku

-Duża ilość zajęć umysłowych, ruchowych, osobisty kontakt z ludźmi o podobnych potrzebach i sprawności a zwłaszcza życzliwości z którą spotykamy się na co dzień wobec siebie i innych dodaje sił, podnosi optymizm, daje radość życia i nadzieję- mówił podczas zakończenia roku akademickiego prezes Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zdzisław Czapla.

Na naukę, rozwijanie pasji oraz aktywne życie nigdy nie jest za późno. Wiedzą o tym doskonale studenci Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy uroczyście zakończyli kolejny rok akademicki w czwartek, 6 czerwca.

Studenci, których obecnie jest 135 wykazują się inicjatywą, aktywnością, pracowitością, a członkowie zarządu organizują zajęcia, wsłuchują się w potrzeby środowiska organizując masę zajęć i przedsięwzięć. Ubiegły rok podobnie, jak poprzednie był bardzo aktywny pod każdym względem. Nauka języka, wykłady, wyjazdy, zajęcia na basenie, wycieczki czy warsztaty. To i wiele więcej mieli okazję przeżyć mieszkańcy powiatu tureckiego należący do Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego głos zabrali zaproszeni goście życząc studentom samych pozytywnych chwil oraz wiele wytrwałości w realizacji celów.

- Wielki to zaszczyt i honor być dziś razem z państwem. Chciałbym państwu pogratulować i jednocześnie podziękować za uczestnictwo w wykładach i spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prawdą jest, że państwo tutaj, w powiecie tureckim mają najdłuższe wakacje, ale prawdą też jest, że wasze studia nie kończą się po pięciu latach, ale trwają i trwać mają bardzo długo. Chciałbym państwu podziękować za wszelaką działalność, jaką państwo podejmowaliście w swoim życiu zawodowym - mówił poseł Ryszard Bartosik.

Parlamentarzysta przekazał także specjalnie gratulacje dla prezesa Uniwersytetu - Zdzisława Czapli, który w ubiegłym tygodniu odebrał odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Obecny starosta - Jan Smak, jeszcze w ubiegłym roku sam był słuchaczem Uniwersytetu. Podczas czwartkowego wydarzenia nie szczędził studentom ciepłych słów.

- Pamiętam jak dziś, kiedy rok temu spotkałem się z państwem na zakończeniu roku akademickiego, jako przewodniczący rady powiatu tureckiego składałem państwu gratulacje. Dziś przychodzę w innej roli. Od miesiąca zajmuję stanowisko starosty powiatu tureckiego i chciałem się wam dziś serdecznie pokłonić, ponieważ jest to zaszczyt, ale też obowiązek. Rok temu byłem członkiem waszego Uniwersytetu. Mam satysfakcję pogratulować panu Zdzisławowi Czapli za prowadzenie tej jednostki. Robi to wyśmienicie i z wielkim zaangażowaniem i z pewnością dzięki takiemu szefowi łatwiej jest funkcjonować - mówił starosta Jan Smak, przekazując na ręce Zdzisława Czapli list gratulacyjny.

Starosta powiatu tureckiego zaznaczył również, że prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożył propozycję, aby stworzyć Senioralną Radę Powiatu tureckiego. W poprzedniej kadencji rozważano tę kwestię i od tygodnia jest już konkretna propozycja. Będzie to senioralna rada, która będzie mogła składać interpelacja, brać udział w spotkania i działać na rzecz naszego powiatu.

Uroczystą chwilą było wręczenie indeksów nowym studentom przez posła Ryszarda Bartosika oraz starostę Jana Smaka.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również niespodzianek, bowiem wyjątkowe podziękowania otrzymała pani sekretarz Danuta Lewandowska. Wręczono jej nie tylko piękny bukiet kwiatów, ale również obdarowano poezją i wyśpiewano na stojąco głośne „Sto Lat”. Specjalne podziękowania przekazano także Dariuszowi Kałużnemu, staroście powiatu tureckiego w ubiegłej kadencji.

- Cieszę się z waszych osiągnieć ijednocześnie jestem dumny, że powiat turecki może szczycić się tak zdolną, dojrzałą młodzieżą - mówił Dariusz Kałużny.

Obecni na sali zaproszeni goście podczas zabierając głos złożyli studentom serdeczne życzenia oraz pogratulowali wytrwałości i rozwoju.

Uroczystość zwieńczył wykład wygłoszony przez Ryszarda Kaszyńskiego „Monte Cassino w 80 rocznicę”. Należy nadmienić, że wśród zaproszonych gości obecni byli członkowie rodzin żołnierzy walczących w bitwie pod Monte Cassino, a wywodzących się z terenu powiatu tureckiego i gminy Uniejów.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Gradobicie i ulewy przeszły nad powiatem tureckim
Wielki sukces Dawida Glapy na Olimpiadzie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.