Serowy zawrót głowy, czyli warsztaty kulinarne w ZST w Turku

ZST Turek

Amerykańska serowa zupa, sałatka z serem halloumi, włoska bruschetta z serem pleśniowym czy pieczony camembert na rukoli z grzankami i żurawiną. Te i wiele innych wyśmienitych potraw można było skosztować podczas warsztatów kulinarnych, które odbyły się w czwartek, 9 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Warsztaty kulinarne „Potrawy z serów” odbyły się z udziałem młodzieży Technik Żywienia I Usług Gastronomicznych. Pod kierunkiem szefa kuchni Restauracji Kasztelańskiej w Uniejowie wychowankowie tworzyli jadalne dzieła sztuki. Dmitry Mokrenstov służył radą i pomocą, a także dzielił się przydatnymi tajnikami kulinarnymi.

-Bardzo lubię klasyczne kuchnie różnych krajów. Przepadam za francuską i włoską kuchnią, dlatego przygotowaliśmy takie dania. Jestem zaskoczony, że produkowane są tu sery, które nie różnią się od tych najlepszych. Dla mnie jako dla szefa kuchni jest to bardzo ważne - mówił Dmitry Mokrenstov dodając, że dzięki współpracy tworzyć można tak genialne potrawy.

Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z Zakładem Mleczarskim w Turku, który przekazał sery pleśniowe, wykorzystane do produkcji potraw kulinarnych.

- Widzę dużo emocji, widzę dużo pasji i to tak naprawdę jest najważniejsze. Reprezentujemy branżę mleczarską więc jesteśmy podwójnie zainteresowani. Zapraszam młodzież, aby tę wiedzę kulinarną i żywieniowa rozwijali, bo oczywiście nasz zakład przechodzi wiele zmian. Widzimy nowe tendencje na rynku konsumenckim, zmiany sposobów spożywania serów, więc trzeba zwrócić bardziej uwagę na technologię, smakowanie, poszerzanie metody spożywania serów pleśniowych na co dzień– podkreślał dyrektor mleczarni Piotr Starzyński.

Podczas wydarzenia wyśmienite potrawy skosztowali uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Dyrektor ZST Turek Aneta Kurzawa podziękowała przedstawicielom Mleczarni Turek za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz młodzieży za zaangażowanie oraz wkład pracy dzięki któremu powstały tak wyśmienite potrawy.

Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy, a zaangażowani w projekt serdeczne podziękowania.
 
Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o t...
Malanów: Trwają piłkarskie zmagania strażaków z Wi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.