SKLEP PRIMA ZDROWIE – sklep, w którym liczy się jakość , a nie ilość

SKLEP PRIMA ZDROWIE

Coraz większa oferta ekologicznej żywności sprawia, że trudniej jest wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli w lodówce sklepowej stoi 10 różnych ekologicznych olejów lnianych, to który wybrać?

Sklep PRIMA ZDROWIE przy ulicy 650 Lecia 4, zwraca szczególną uwagę wprowadzając do sprzedaży tylko te produkty, które właściciele sklepu sami gruntownie sprawdzili, również „na własnej skórze”.

Sklep został założony przez pasjonatów i propagatorów zdrowego trybu życia.

– Wszystkie produkty zanim wystawimy na półki sklepowe, weryfikujemy osobiście. Najostrzej sprawdzamy wybrane produkty i jeśli naszym zdaniem są dobre i bezpieczne dla zdrowia, dodatkowo zaznaczamy marką „Prima Zdrowie”. Tutaj jakość stawiamy na pierwszym miejscu, gdyż wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś raz kupi produkt pod naszą marką to będzie zadowolony i sięgnie po kolejny.

W jaki sposób państwo to weryfikują?

- Na przykład sprawdzamy u producenta, czy dane płody rolne były hodowane na probiotechnologii. Współczesny tzw. nowoczesny sadownik robi około 40 oprysków rocznie. Jeśli zastosuję pożyteczne mikroorganizmy to wystarcza maksimum 4 opryski lub nawet żaden. W sklepie oferujemy m.in. całą bazę soków, bez żadnych obcych dodatków, wyciśniętych z owoców hodowanych w sadach, w których zamiast chemicznych oprysków zastosowano bakterie pro biotyczne. Obok stoi kapusta kiszona wyróżniona znakiem „Kulinariów Wielkopolskich”, również z gospodarstwa stosującego probiotechnologię. Zakwas buraczany, kiszony burak oraz całą rzeszę kiszonych warzyw i owoców: kiszone patisony, oliwki, czosnek, marchewka czy cytryna to produkty, które w obecnej porze roku są dla naszego organizmu naturalnym prebiotykiem. Dalej na półce stoi sok pomidorowy bez konserwantów z gospodarstwa , które od 11 lat używa Pro Bio Emów.

Rozumiem, że posiadacie w ofercie te probiotyki ?

- Tak, nasza perełka. Zajmuje honorowe miejsce u nas w sklepie. Specjalnie dedykowany regał, podzielony jest na trzy grupy : probiotyki – suplementy diety, kosmetyki, bakteryjne środki higieniczne do sprzątania. Razem z producentem firmą Priobiotisc Polska zostaliśmy pierwszym w Polsce podmiotem, któremu udało się to wprowadzić do aptek pod marką Primabiotic.

Czy bakteriami z tej półki można sprzątać dom ?

- Jednym płynem przeznaczonym do czyszczenie powierzchni można zastąpić wszystkie środki chemiczne w domu, używane do sprzątania łazienek czy kuchni. Warto wspomnieć, na coś czego ludzie nie wiedzą. Gdy wyczyścimy cokolwiek zwykłymi środkami chemicznymi to automatycznie eliminujemy tam wszelkie formy biologiczne. Zanik życia trwa jednak krótko. Taką biologiczną czystą powierzchnię , jako pierwsze zasiedlają bakterie patogenne i zaczynają tam dominować. Nasz płyn probiotyczny również czyści tę powierzchnię z tą różnicą , że od razu zasiedla pożytecznymi mikroorganizmami i to one dominują w domu dla naszego dobra.

Widzę, dużą gamę ziół i różnych kuracji?

- To już oddzielna wiedza. Nawiązaliśmy współpracę z renomowaną zielarką, również pasjonatką, która do tych torebek skomponowała zioła i całą swoja wiedzę. Trzeba bowiem wiedzieć na jaką dolegliwość, jaką mieszankę zastosować, kiedy zioła zrywać, jak suszyć i wreszcie jak parzyć.

Dalej stoją makarony, mąki i różne produkty bezglutenowe?

- Te makarony, płatki i różne mąki pochodzą od firmy, człowieka legendy pana Babalskiego, który w Polsce znany jest z odtwarzania prastarych, zapomnianych odmian zbóż takich jak płaskurka , czy samopsza. Ofertę uzupełniają ekologiczne produkty nabiałowe : jajka, sery, masło, jogurty. Nie zapominamy o produktach wegańskich oraz bez laktozy i bezglutenu.
Zawsze staramy się by w pierwszej kolejności zapełnić półki produktami polskich firm, założonych przez miłośników i pasjonatów ekologii.

Dziękuję za rozmowę.
Dobra: Bal Sportowca w podziękowaniu za aktywność
Wideo: Turkowska polichromia w filmie - jest już z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.