Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ślady Chopina w Malanowie, czyli spotkanie pełne muzyki

MJ200493-Kopiowanie

Co łączy Gminę Malanów z rodziną Fryderyka Chopina? O tym dowiedzieli się uczestnicy spotkania „Malanowskie ślady Chopina”, które odbyło się 17 listopada. Wydarzenie bogate było nie tylko w informacje, ale również dużą dawkę przepięknej muzyki klasycznej.

Spotkanie odbyło się w Hali Sportowej w Malanowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, członkowie samorządu gminy Malanów, placówek oświatowych, stowarzyszeń i organizacji z terenu gminy.

-Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa na tej wyjątkowej uroczystości. Myślę, że dziś poznamy nieznane dotąd fakty na temat naszej małej Ojczyzny- gminy Malanów związane z osobą Fryderyka Chopina- mówił wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak.

Po przywitaniu zaproszonych gości głos zabrał Piotr Mysłakowski, który przedstawił wykład dotyczący Fryderyka Chopina. Obecni mieli okazję dowiedzieć się wiele o życiu, twórczości, a także powiązaniu kompozytora z gminą Malanów.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wyjątkowego koncertu w wykonaniu Antoniny Waliszewska, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie im.Ignacego Jana Paderewskiego. Uczęszcza do klasy fortepianu Teresy Kaczmarek. Jest utalentowaną pianistką, multilaureatką blisko 50 ogólnopolskich i międzynarodowych koncertów pianistycznych. Otrzymała nagrody między innymi w konkursach w Bukareszcie, Wiedniu, Neapolu, Londynie, Paryżu, Hongkongu. Posiada szczególne predyspozycje chopinowskie.
 
fot. M.JAC
 

 

Tragiczny wypadek w Żeronicach. Nie żyje nastolatk...
Dobra: Radni jednomyślni w sprawie podatków na 202...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Bożena w piątek, 18 listopada 2022 14:07

Szkoda, że mieszkańcy całego powiatu nie mogli w tym uczestniczyć

Szkoda, że mieszkańcy całego powiatu nie mogli w tym uczestniczyć :(
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.