Słodkie Wielkanocne Inspiracje w ZST

Konkurs w ZST

W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych, w Zespole Szkół Technicznych w Turku - w dniach od 15 do 22 marca 2021 roku - zorganizowano konkurs online „Słodkie Wielkanocne Inspiracje”, w którym uczestniczyli uczniowie klas o profilu gastronomicznym.

W rywalizacji kulinarnej wzięło udział 8 uczniów z różnych klas (1HZ, 2HZp, 3FZ), którzy zaprezentowali swoje cukiernicze umiejętności, przygotowując specjały kojarzone ze Świętami Wielkanocnymi. Tak więc pojawiły się przepyszne babki, mazurki oraz serniki.

Dodatkowym wyzwaniem dla młodzieży było rozwiązanie quizu (również w formie online), poświęconego tematyce tradycji i zwyczajów wielkanocnych. I w tym zakresie uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.

Celem konkursu było nie tylko kultywowanie tradycji, ale także rozwijanie zainteresowań związanych z przygotowaniem kreatywnych ciast wielkanocnych. Najważniejsze w kuchni jest przecież łączenie tradycji z nowatorskimi rozwiązaniami.

Słodkie wyroby były oceniane pod względem oryginalności, pomysłowości, dekoracji oraz aranżacji na stole wielkanocnym.

Zwycięzcami konkursu zostali :

- Anna Misiak i jej sernik ( I miejsce- klasa 3FZ),

- Iga Bogulska i jej sernik ( II miejsce - klasa 2HZp),

- Florian Bocian i jego mazurek ( III miejsce- klasa 1HZ).

Zostało również przyznane wyróżnienie za babkę przygotowaną przez uczennicę klasy 1HZ Karolinę Pyżyńską.

Przysłowiową wisienką na torcie i prawdziwym zwieńczeniem konkursu wielkanocnego było przygotowanie przez uczennice z klasy 3FZ - Annę Misiak i Laurę Szmagaj (w ramach praktyki zawodowej w ZST) - słodkiego wielkanocnego stołu, na którym zostały zaprezentowane : sernik migdałowy, babki, mazurki, tartaletki z owocowym musem, deserki oraz piękne wielkanocne ciasteczka.

Konkurs wielkanocny został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.


Ponad sześć milionów dla samorządów z powiatu ture...
Gm. Turek: Zabezpieczyli pieniądze na gospodarowan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.