Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Słoneczna Hiszpania przywitała uczniów ZST w Turku w ramach programu Erasmus +

ZST Turek Hiszpania
Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Technicznych w Tuku po raz kolejny biorą udział w wyjątkowym projekcie w ramach programu Erasmus +. Wspaniałe przygody, nowe przyjaźnie i ogromne doświadczenie to tylko niektóre z wartości nabytych podczas zagranicznych praktyk.
Tym razem wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić słoneczną Hiszpanię. Do tego bajecznego kraju 21 osobowa grupa wyjechała 19 maja.

W ramach programu Erasmus+ kształcenie i szkolenie zawodowe na praktyki udali się uczniowie kierunków informatyk, rachunkowość, handlowiec, grafika i poligrafia cyfrowa wraz z opiekunkami Sylwia Grześkowiak i Lidią Rabczewską.

Uczniowie są zadowoleni z podejścia hiszpańskich pracodawców do kształcenia i poznawania innej kultury pracy, a szczególnie cieszy ich bogaty program z możliwością poznania kultury i przyrody hiszpańskiej, a po części również i brytyjskiej. Wychowankowie ZST w Turku byli między innymi na Gibraltarze, Rondzie, wzięli udział w wycieczce do Setenil de las Bodegas oraz spędzili wieczór w Torremolinos.

Dla wielu młodych ludzi była to pierwsza okazja do lotu samolotem, a nawet wyjazdu zagranicznego. Wszystko to było możliwe dzięki środkom z programu UE i przyznanej ZST akredytacji, która pozwoliła również dwóm nauczycielom na poznanie sposobów nauczania w szkole w czeskiej Ostrawie.

Należy nadmienić, że podczas warunki praktyk i pobytu podczas wizyty monitorującej sprawdziła dyrektor ZST Aneta Kurzawa oraz koordynator współpracy zagranicznej Daniel Kusz, a już w czerwcu kolejna grupa szykuje się na niezapomnianą przygodę do Sewilli!

Relacje z wyjazdu już niebawem !

 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Bezpiecznie w czerwcowy długi weekend
Konsultacje kadry narodowej Polskiego Związku Kicb...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.