Śmiech jest dobry na wszystko. Satyryczny Rudy Lisek bawił publiczność

Rudy Lisek w Tuliszkowie
Śmiech jest dobry na wszystko - z takim właśnie przesłaniem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie zaprosił w niedzielę (4 czerwca) na wieczór liryczno-satyryczny. Na scenie zaprezentowali się aktorzy-amatorzy z wielopokoleniowej Grupy Satyrycznej Rudy Lisek. 
 
 
W ich wykonaniu grupy Rudy Listek publiczność  obejrzała widowisko oparte na tekstach oraz utworach muzycznych Jana Kaczmarka, Andrzeja Waligórskiego, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów czy Edwarda Dziewońskiego i Wiesława Michnikowskiego z Kabaretu Dudek, ale nie tylko. Wielowiekowa Grupa Satyryczna Rudy Lisek, to nowa formacja aktorska, powstała z entuzjazmu do twórczości klasycznej, jeśli chodzi o polską satyrę. Na deskach tuliszkowskiego domu kultury zaproszeni goście mieli możliwość obejrzeć w jej wykonaniu premierowego widowiska. 
 
Zaprezentowana opowieść liryczno-satyryczna wychodzi z punktu, że uśmiech jest dobry na wszystko i do niego powraca, używając przy tym tekstów z klasyki satyry. W wykonaniu artystów - amatorów można było usłyszeć znakomite skecze i wiersze z kabaretu Starszych Panów, zatytułowane „W pralni” oraz „U krawca”, powalający wręcz szmonces (specyficzny gatunek sceniczno-literacki) zatytułowany „Genialny windykator” z repertuaru Edwarda Dziewońskiego i Wiesława Michnikowskiego z Kabaretu Dudek, znakomity wiersz Andrzeja Waligórskiego „List do żony” oraz „Jest gdzieś kraina starszych panów”, scenkę sytuacyjną „Sprawa do załatwienia”, którą w oryginale wykonywały Irena Kwiatkowska i Anna Seniuk, czy wiersz „Odrobina mężczyzny”. 
 
Spektakl miał ambicję rozprawienia się z paradoksami życia. Jak choćby tym, że człowiek kiedy jest młody i może wszystko, to podlega ograniczeniom społecznym ze względy na wiek. A w momencie kiedy wiek już nie ogranicza, to jednak ogranicza nas nadal – tyle tylko, że już fizycznie, a nie za pomocą norm społecznych. Jak jest więc recepta na pełne życie w każdym wieku? I czy widzowie znajdują odpowiedź w spektaklu? Każdy musiał przekonać się sam. 
 
Muzycznie wieczór uprzyjemnił nam kwartet ze Studia Piosenki MGOK, prowadzonego przez Jarosława Durkiewicza: Julia Wawrzyniak, Joanna Zamiatowska, Kacper Wawrzyniak i Krystian Bukowiecki. Poza tym, na scenie zobaczyliśmy: Mariolę Maciaszek, Ewelinę Piwońską-Kubiak, Elżbietę Pawlicką, Macieja Pieszaka, Łukasza Górskiego a także reżysera i twórcę scenariusza, którym był Mirosław Rojek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Opracowanie muzyczne: Jarosław Durkiewicz. 
 
Źródło: MGOK Tuliszków
Co kryją Twoje piersi? Projekt z myślą o zdrowiu m...
Brudzew: Sportowe emocje podczas Smoliński Judo Cu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.