SP4 dla akcji „Szkoła pamięta”

SP4 dla akcji „Szkoła pamięta”

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku przystąpiła do akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

Nasi uczniowie, jak co roku, odwiedzili lokalne miejsce pamięci narodowej oraz zapoznali się z historią tych miejsca zapisaną na tablicach. Delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie rodziny patrona, gen. M. M. Smorawińskiego. W akcję włączyli się również najmłodsi z klas 1-3, którzy wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca poświęcone pamięci lokalnej społeczności, zasłużonej w walce o wolność. Działania podjęte w ramach akcji „Szkoła pamięta” mają na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszej historii i ludziach walczących o naszą wolność, bo pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Każdy potrzebuje „Godziny spokoju”. Premiera w kal...
Urząd Miasta: Kto i dlaczego szkodzi wizerunkowi T...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.