Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Razem na święta”

Święta Placówki

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Każdy z nas powinien być obdarowany ciepłem i dobry słowem. W tym roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Razem na święta”. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnoti kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Uczniowie przekazali swoje własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne na rzecz„ Paczki dla Bohatera” która już od 10 lat opiekuję się kombatantami walk o niepodległość. Pamięć o bohaterach narodowych, żołnierzach, którzy walczyli o niepodległą Polskę jest bardzo ważna. Przyglądając się takim postaciom kształtujemy postawy obywatelskie i patriotyczne wśród społeczeństwa. Dlatego istotne jest, to aby w okresie świątecznym pamiętać także o tych, którzy pełnili służbę dla ojczyzny.

Wychowankowie ośrodka wykazali się dużą kreatywnością, a w szczególności ofiarowali dobro drugiemu człowiekowi, które nieustannie trzeba pielęgnować. Mamy nadzieję, że wykonane kartki sprawią ogromną radość naszym bohaterom.

Organizatorami akcji byli nauczyciele ośrodka: pani Agnieszka Krzyżanowska i pani Dagmara Dróżdż.

Pochodzący z gminy Brudzew policjant z zarzutami k...
Po co nam inspekty i rozsadniki i jak pomagają prz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.