Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku po raz kolejny organizatorem Festiwalu Talentów

Festiwal Talentów w MDK

Dnia 27 listopada 2019 roku odbył się Festiwal Talentów wpisany w tradycję Ośrodka od ponad 20 lat. Celem imprezy jest integracja międzyośrodkowa oraz upowszechnianie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Turku i każdego roku przybiera inną tematykę. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Na góralską nutę” i przeniosła wszystkich w góralski świat muzyki i tańca.

W festiwalu uczestniczyły Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z Koła, Słupcy, Stemplewa, Rychwała, Turku oraz uczestnicy Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur. Swoją obecnością zaszczycili nas goście w osobach: pan Sławomir Kosobudzki, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku i pan Paweł Siwiński, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Młodzież prezentowała swoje talenty wokalno-taneczne, obrzędy i zwyczaje góralskie „spod samiuśkich Tater”. Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie tytuły jak: „Za górami za lasami”, „W murowanej piwnicy”, „Hej szalała, szalała”, „Takiego Janicka”, „Pójdę boso”, „Góralu czy ci nie żal”.

Przepiękna scenografia i barwne stroje przybliżały kulturę i życie mieszkańców z Podhala. Nie zabrakło gwary góralskiej i tańca zbójnickiego z Janosikiem. Duży entuzjazm wśród publiczności wzbudziły konkursy na StrongCepra oraz obieranie gruli (ziemniaków) na czas. Sporej dawki humoru dostarczył wywiad przeprowadzony przez dziennikarkę TVP 1 z bacą i jego gaździną. Młodzi artyści po raz kolejny potwierdzili, że potrafią się bawić, a ich występy dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Festiwal przygotowały i prowadziły: Marta Bakalarz, Marlena Graczyk i Aneta Lubas.

Występ artystyczny uczniów Ośrodka przygotowała pani Beata Szczesiak. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody, pamiątkowy dyplom i poczęstunek.

Sponsorem festiwalu było Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. Szczególne podziękowania kierujemy pani Małgorzacie Izydorkiewicz – właścicielce zakładu krawieckiego „Szpileczka” za uszycie kostiumów estradowych.
Malanów: Strażacy z gminy otrzymają większe stawki...
Dlaczego pufy dla dzieci to dobry pomysł na prezen...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.