Spotkanie z prezesem Związku Sybiraków

PSP Turek

16 kwietnia 2021r. z okazji 81. rocznicy mordu katyńskiego doszło do spotkania komendanta powiatowego PSP w Turku st. kpt. Piotra Pietruchy z prezesem Związku Sybiraków koło terenowe w Turku Panią Anną Wronowską. W spotkaniu uczestniczyli również zastępca burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz.

Pani Prezes Związku Sybiraków przypomniała historię Sybiraków z terenu powiatu tureckiego, a także w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę przekazała na ręce komendanta „Czarną Księgę Kresów”. Komendant powiatowy PSP w Turku zadeklarował dalszą chęć współpracy z kołem terenowym Związku Sybiraków w Turku.

Ponadto w dniu 17 września podczas uroczystości upamiętniających rocznicę napadu ZSRR na Polskę za szczególne zasługi dla Związku Sybiraków w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha został odznaczony Odznaką Honorową Sybiraków.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. K. Gruszczyński

Jeszcze 2 tygodnie na złożenie PIT
Wielki powrót food trucków do Turku! Wiosenny zlot...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.