Sun Garden Polska wkracza w nowy obszar działalności uruchamiając produkcję elementów drewnianych

Sun Garden

Sun Garden Polska rozpoczyna nowy rodzaj własnej produkcji polegający na przerobie drewna. Trwa obecnie uruchamianie Zakładu Przerobu Drewna w Psarach, w gminie Przykona. W zakres inwestycji weszły następujące elementy: hala produkcyjna o powierzchni 3000 m2, linia demonstracyjna do produkcji elementów ram, maszyny i urządzenia wspomagające, narzędziownie oraz kotłownia na biomasę i suszarnie do drewna.

Bazą dla tego projektu jest autorski patent opracowany i zgłoszony do Urzędu Patentowego RP, polegający na zastosowaniu nowatorskiego sposobu połączenia ram drewnianych, które – dzięki temu łączeniu - charakteryzują się podwyższoną wydajnością materiałową i obniżoną energochłonnością. Na podstawie patentu i wiedzy zespołu odpowiedzialnego za projekt, uzyskano dofinansowanie z NCBR o wysokości 14 mln zł, przy udziale własnym Sun Garden Polska na poziomie 17 mln zł.

Z uwagi na badawczy charakter projektu oraz nowatorskie rozwiązania realizowane w linii produkcyjnej do elementów drewnianych, konieczne były konsultacje z kadrą naukową z Laboratoriom Mechanicznej Obróbki Drewna Wydziału Technologii Drewna oraz Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Trwający właśnie rozruch technologiczny linii był zatem doskonałą okazją do wizyty grupy studentów III roku Wydziału Technologii Drewna UP w Poznaniu i zapoznania ich z najnowocześniejszą technologią obróbki drewna. Dla odwiedzających zakład studentów była to wyjątkowa szansa zbadania pracy tej innowacyjnej i wyjątkowej linii, gdyż pod względem procesowym linia ta – jest jedyną taką w Europie.

Uruchamiany zakład w pełni zabezpieczy potrzeby Sun Garden Polska na elementy drewniane dla produkcji łóżek kontynentalnych, których produkcja w Malanowie z roku na rok rośnie, a obecne moce produkcyjne osiągnęły poziom 1800 szt. łóżek/ dzień.

Zapraszamy do współpracy! Szczegóły ofert TUTAJ
Dodatek osłonowy. Można składać wnioski na nowe św...
Malanów: Minął kolejny rok kadencji 2018-2023

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.