Światowy Dzień Judo pod hasłem „Razem Silniejsi”

Dzień Judo

Dzień 28 października został przez Międzynarodową Federację Judo ogłoszony Światowym Dniem Judo. W tym roku hasłem przewodnim było Razem Silniejsi. Na całym świecie judocy obchodzili na różny sposób swoje święto, także sekcja Judo w Tuliszkowie uczciła ten wyjątkowy dzień.

Ogłoszony został konkurs plastyczny w grupie najmłodszej (5-7 lat) i w grupie młodszej(8-10 lat). Przyznano dodatkowo tzw. ,,Nagrodę publiczności’’ Głosowanie odbyło się przez Internet, gdzie każdy mógł oddać głos na wybrany rysunek, rywalizacja była duża, gdyż wiele prac zdobyło po ponad 200 głosów ale najwięcej głosów przypadło Marcelowi Wojtkowiakowi z ilością głosów 359!

Każdy z zawodników wykonał prace plastyczne, które zostały ocenione przez zarząd i trenerów klubu. Podczas oceniania brano pod uwagę; techniki wykonania, rozmiar pracy, samodzielność. Podjąć decyzje było bardzo trudno, bo każdy z uczestników włożył dużo pracy w to, aby jego praca została najlepiej oceniona. Po długich naradach w grupie najmłodszej nagrodzone zostały najlepsze pięć prac, w grupie młodszej trzy najlepsze prace. Nagrody w poszczególnych grupach to m.in.: Voucher na mini sesję zdjęciową w Fotografia Marta Piechocińska, Vouchery na ściankę wspinaczkową Wpinka w Koninie, Vouchery na zajęcia Akrobatyki Sportowej oraz Judo, książki, puzzle oraz dyplomy.

Każdy kto wykonał pracę otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek. Na zajęciach nie zabrakło oczywiście gier, zabaw, gimnastyki jak i technik Judo. World Judo Day 2020 – STRONGER TOGETHER w Tuliszkowie został spędzony w miłej i przyjemnej atmosferze.
Wyniki:

Grupa najmłodsza:
1. Adam i Paweł Ignasiak
2. Bartosz Janicki
3. Anastazja Skweres
4. Filip Gaj
5. Szymon Andrzejewski

Grupa młodsza:
1. Jakub Musiał
2. Bartosz Zientek
3. Leszek Brzeznicki

Nagroda publiczności:
Marcel Wojtkowiak

Trener sekcji
– Michał Gaj


Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai w Kowarac...
Przez 30 lat dbał o gospodarkę leśną i ochronę śro...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 27 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.