Święto Pieczonego Ziemniaka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

Święto Pieczonego Ziemniaka

24 września, dzięki gościnności Nadleśnictwa Turek, w lesie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, w którym udział wzięli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku.

We wtorek, wczesnym rankiem, dzieci wyruszyły do lasu, gdzie na parkingu czekało już rozpalone ognisko i „gospodarz lasu” pan Radosław Szociński oraz zaproszony przez organizatorów imprezy, znany ludowy artysta pan Piotr Staszak.
Program imprezy obejmował m.in.: warsztaty rzeźbiarskie, gry i zabawy ruchowe, leśne podchody, pieczenie ziemniaków i kiełbasek.

Warsztaty fachowego używania piły, dłuta, wrażliwości estetycznej oraz umiejętności „rozmowy” z drewnem poprowadził pan Piotr Staszak, który najpierw, w ciągu kilkunastu minut wyrzeźbił w pniu topoli wspaniałą sowę. Zafascynowani widzowie przyglądali się pracy artysty a później fotografowali się z piękną rzeźbą.

Ukoronowaniem imprezy było oczywiście ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

Sponsorami imprezy byli: Nadleśnictwo Turek, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy, Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom” przy Ośrodku i rodzice: Katarzyna Osiborska, Bożena Skonieczna.

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.

Organizatorami imprezy były: Izabella Frątczak, Elżbieta Kociołek i Aneta Kubiak.
Dzień bez samochodu w Szkole Podstawowej nr 1 w Tu...
Wideo: Zakazane piosenki i niemieckie interwencje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.