Święto służby cywilnej oraz przemianowania w służbie stałej

Straż Turek

16 listopada odbyła się w sali odpraw Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej.

Podczas uroczystej zbiórki pracownik cywilny oraz funkcjonariusze tureckiej komendy odebrali wyróżnienia oraz decyzje o przeniesieniu do służby stałej z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł. bryg. Piotra Pietrucha oraz Zastępcy Komendanta bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza. Święto Służby Cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Komendant Powiatowy podkreślali, że profesjonalizm i zaangażowanie korpusu służby cywilnej zapewniają sprawne funkcjonowanie komendy. Wszystkim pracownikom służby cywilnej oraz funkcjonariuszom w służbie stałej życzymy pomyślności w życiu osobistym i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Tekst : st. kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia: bryg. Krzysztof Kubiak

Sportowy sukces ucznia z „Czwórki”
Konkurs historyczny z okazji Święta Niepodległości
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.