Świętowanie na sportowo. 34. Biegi Niepodległości przyciągnęły tłumy

Biegi Niepodległości

W Turku na sportowo upamiętniono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, przemierzając ulice miasta. Biegi Niepodległości w tym roku zorganizowano już po raz 34 i ta edycja kolejny raz okazała się sukcesem.

Na starcie tegorocznej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia stawiło się ponad 260 z ulicy Tadeusza Kościuszki, a trasa wiodła ulicami Turku. Po sygnale biegacze ruszyli w liczącą dziesięć kilometrów trasę, wiodącą ulicami miasta. Tuż za nimi na starcie pojawili się uczestnicy marszu z kijkami nordic walking. Metą była bieżna stadionu I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Zawodnicy biorący udział w biegu głównym pokonać musieli 10 km, natomiast osoby, które wzięły udział w marszu Nordic Walking zmierzyły się z dystansem 5 km.

Organizatorami 34. Biegów Niepodległości byli: LKS “Maraton” Turek, Starostwo Powiatowe w Turku, Wójt Gminy Turek, OSiR Turek, Klub Biegacza “Maraton” Turek, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, TKKF “Tęcza” Turek, Komenda Powiatowa Policji w Turku.

Przedstawiciele powiatu tureckiego uczcili 105.roc...
Kawęczyn: Nasze serca dla Ojczyzny. Patriotyczne u...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.