• rodamed strona2 baner

Szachiści na start!

Szachy w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ogłasza zapisy na zajęcia nauki gry w szachy.

O korzyściach płynących z nauki gry w szachy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozwój pamięci, umiejętności myślenia zarówno logicznego, strategicznego, jak i abstrakcyjnego, kreatywności i wyobraźni przestrzennej – to tylko niektóre z nich. Dzięki nauce gry w szachy dzieci zdobywają umiejętności komunikacyjne oraz te potrzebne do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. A to nie koniec zalet. Jak to w grach bywa: raz się wygrywa, raz się przegrywa – szachy uczą pokory, cierpliwości, szacunku do przeciwnika, radzenia sobie z porażkami, ale również planowania, dyscypliny, determinacji, odpowiedzialności, wyciągania prawidłowych wniosków, uczciwego współzawodnictwa. Poprawiają koncentrację, dodają odwagi i pewności siebie. Ponadto sprzyjają w kształtowaniu motywacji niezbędnej do osiągania wyznaczonych celów, uczą systematyczności, rozwijają zdolności matematyczne i czytania ze zrozumieniem.

Nauka gry w szachy rozwija dziecko wszechstronnie, co sprzyja jego edukacji. Zauważono, że dzieci grające w szachy szybciej się uczą i osiągają lepsze wyniki w nauce w porównaniu z ich niegrającymi rówieśnikami.

Zajęcia w Bibliotece skierowane są do dzieci w wieku szkolnym od 6 do 12 lat.
Zapraszamy zarówno osoby, które już potrafią grać, jak i osoby, które chciałyby się nauczyć.

Spotkania w dwóch grupach, podzielonych ze względu na stopień zaawansowania, odbywać się będą w każdy czwartek o godzinach 16.30 i 17.30.

Zapisy przyjmowane są w Piwnicy Talentów, tel. 63 278 51 34 wewn. 19. (w godz. od 11.00 do 16.00). Zajęcia płatne.

Materiał prasowy MBP Turek

Przełamanie w Wilczynie seniorów MGKS Tur 1921 Tu...
Wybory w Przykonie to czysta formalność? Jest tylk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.