Szkolenie Pocztów Sztandarowych w PSP Turek

PSP Turek

10 września br. w Komendzie Powiatowej PSP w Turek przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu musztry dla pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

Głównym celem i zadaniem było doskonalenie umiejętności w zakresie uczestnictwa w wszelkiego rodzaju uroczystościach, w czasie, których prezentowane są sztandary, jako nieodzowna i integralna część składowa strażackiego ceremoniału i tradycji pożarniczej. Przedmiotowe szkolenie przeprowadzili członkowie kompanii reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, którzy pełnią służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Turku. Podczas szkolenia omówiono symbolikę i znaczenie pocztu sztandarowego, podstawowe chwyty sztandaru oraz zasady zachowania się pocztów sztandarowych podczas uroczystości państwowych i religijnych.

źródło: PSP Turek

Opłaty na A2 znowu w górę
Ciepłownia GETEC gotowa na sezon zimowy. Niebawem ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.