Szkolili się jak sprowadzać helikopter na ziemię

Szkolenie PSP

Kiedy na miejscu akcji pojawia się helikopter ratowniczy wiadomo, że doszło do poważnego zdarzenia. W takich przypadkach to często minuty decydują o życiu i zdrowiu osób poszkodowanych. Aby maksymalnie skrócić czas dotarcia osób wymagających specjalistycznej pomocy do szpitala, strażacy z powiatu tureckiego szkolili się z zasad współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W piątek, 5 kwietnia 2019 roku, w KP PSP w Turku dla 31 druhów OSP oraz 8 funkcjonariuszy KP PSP Turek odbyły się warsztaty z zakresu współdziałania z SP ZOZ LPR. Szkolenie było realizowane przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu za pomocą systemu do telekonferencji. Dzięki temu w tym samym czasie w jednym szkoleniu uczestniczyli druhowie z całej Wielkopolski. Ośrodek Szkolenia przeprowadza cykl szkoleń, przygotowujących strażaków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z obszaru województwa w zakresie przyjmowania statków powietrznych HEMS (Helicopter Emergency Medical Service) w miejscu działań ratowniczych oraz wyznaczania lądowisk podczas działań w nocy.

Kolejnym etapem kursu będą zajęcia praktyczne w bazie LPR w Michałkowie (powiat ostrowski).

Zdjęcia: KP PSP Turek
 
Strajk – kiedy zaczyna się prawo do zaprzestania p...
Gm.Turek: Empatia zapisana w liście w Szkole Podst...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.