Sztuka zakwitła na ulicach Turku

Sztuka Na Ulicy

Tradycją stało się, że na początku września turkowska starówka rozkwita sztuką w każdym wymiarze. Wszystko za sprawą wydarzenia o nazwie „Sztuka na ulicy”, które zorganizowano w niedzielę, 9 września.

Już na samym początku najmłodsi zostali porwani do kolorowej przygody w „Krainie kreatywnej zabawy”. Wspólnie z animatorami dzieci odkrywały nowe zakątki wyobraźni. Równocześnie amatorzy sportowych zmagań rywalizowali w turnieju streetball. Jednym z punktów niedzielnego popołudnia było także wręczenie stypendiów burmistrza Turku dla najlepszych uczniów. Wyróżnienie takie mogą otrzymać uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz zameldowani w Turku uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy na koniec minionego roku szkolnego uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0, bądź w minionym roku szkolnym byli finalistami lub laureatami ogólnopolskiej lub wojewódzkiej olimpiady bądź konkursu przedmiotowego czy też interdyscyplinarnego. Wśród stypendystów znalazło się 179 uczniów szkół podstawowych, 106 uczniów oddziałów gimnazjalnych i 38 uczniów szkół średnich.

Po najzdolniejszych uczniach na scenie pojawili się nie mniej utalentowani lokalni artyści – soliści i tancerze, którzy na co dzień swoje umiejętności szlifują pod okiem instruktorów z Miejskiego Domu Kultury. Do aktywności fizycznej zachęcały też panie trenujące w Fitness Planet. Wieczór zakończył się koncertem Mileny Chypś.
 
Kawęczyn: Niedziela na sportowo, czyli „Dzień spor...
Po jesienne trendy do galerii Karuzela!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 17 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.