Talent trzeba rozwijać. Ruszyła rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Szkoła Muzyczna Turek

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny, a z ofertą przyszli uczniowie mogą zapoznać się online.

Od ponad czterech dekad w ciepłej i przyjaznej atmosferze dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach, co ma ogromny wpływ na rozwój oso-bowości. Nauka gry na instrumencie poprawia zdolność koncentracji, spostrzegawczość, pobudza wrażliwość, uczy logicznego myślenia, wzmaga motywację do nauki, bo oprócz umiejętności gry dzieci uczą się także systematyczności, dyscypliny, organizacji czasu, wytrwałości i radzenia sobie ze stresem.

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat oraz 4-letnim, dla kandydatów w wieku 8-16 lat. Wybierać można spośród takich instrumentów jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna oraz instrumenty perkusyjne.

Wnioski w sprawie przyjęcia do szkoły można składać osobiście lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w skrzynce pocztowej w siedzibie szkoły do 31 maja. Dokumenty można pobrać ze strony muzyczna.turek.pl, zakładka rekrutacja.

Przewidywany termin badania przydatności kandydatów to 8 i 9 czerwca.

Podziękowania dla sołtysa roku Henryka Zagozdy
OTOP: Dzięcioł duży -  najliczniejszy i najpowszec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.