PGKiM: Trwa ekspertyza mieszkań po wybuchu

Wyszyńskiego Turek

Trwa ekspertyza budowlana stanu technicznego budynku przy ul. Wyszyńskiego 14. W związku z tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. informuje poszkodowanych w wybuchu, że osobą właściwą do udzielania informacji mieszkańcom jest Administrator, pod numerem tel. 512 352 605.

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Turku, wykonywana jest ekspertyza budowlana stanu technicznego budynku przy ul. Wyszyńskiego 14. Takie badanie może trwać jeszcze dwa tygodnie. Dokument będzie wskazywał w jakim stanie znajduje się budynek po wybuchu gazu oraz jakie roboty budowlane są niezbędne do wykonania, w celu poprawy jego stanu technicznego oraz dalszego bezpiecznego użytkowania.

Przedstawienie ekspertyzy warunkuje podjęcie dalszych kroków przez PINB zmierzających do przywrócenia mieszkań do użytkowania.

Póki jednak dziewięć mieszkań znajdujących się na drugim, trzecim i czwartym piętrze nie może zostać użytkowanych, z pomocą ich właścicielom ruszyli sąsiedzi. Członkowie wspólnoty mieszkaniowej z własnej inicjatywy podjęli uchwałę o zwolnieniu właścicieli wyłączonych z użytkowania mieszkań, z wpłat na fundusz remontowy. To do czasu przywrócenia użytkowania wspomnianych lokali.

Ponieważ cały czas pojawiają się informacje nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością, prosimy poszkodowanych w wybuchu, aby w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości kontaktowali się z administratorem nieruchomości. Administrator udzieli Państwu wszystkich informacji pod numerem tel. 512 352 605.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR Spotkanie z Po...
Trzeci dzień ewakuacji pensjonariuszy „Domu Kombat...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.