Wideo: Trwa usuwanie skutków szkód w powiecie tureckim. Strażacy interweniowali 24 razy

Wichura w Powiecie Tureckim- OSP Brudzew

Strażacy wciąż usuwają skutki wichury, która w poniedziałkowe popołudnie przeszła nad powiatem tureckim. Służby interweniowały 24 razy w ciągu zaledwie kilku godzin. Wiele domów na pewien pozbawione zostało także dostępu do prądu.

Do godz. 18.00 w poniedziałek na stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Turku odnotowano dwadzieścia miejscowych zagrożeń. Większość z nich związana była z powalonymi drzewami, które blokowały drogi, utrudniając przejazd.

Najwięcej interwencji miało miejsce w gminach takich jak Przykona, Dobra, Tuliszków, Kawęczy, Władysławów oraz na terenie Turku. Ze względu na wichurę wielu mieszkańców miało także czasowe przerwy w dostawie prądu. Do zdarzeń wyjechało tego dnia 19 jednostek - PSP Turek, OSP Turek, OSP Grzymiszew, OSP Przykona, OSP Tuliszków, OSP Dobra, OSP Malanów, OSP Radyczyny, OSP Smulsko, OSP Lisiec Wielki, OSP Kowale Pańskie, OSP Kowale Księże, OSP Piekary, OSP Władysławów, OSP Kotwasice, OSP Brudzew, OSP Głuchów, OSP Kawęczyn, OSP Milejów.

Niestety nie obyło się także bez poważniejszych wydarzeń. W miejscowości Ugory (gmina Dobra) strażacy brali udział w gaszeniu pożaru drewnianej stodoły, natomiast w Wielopolu osobowe auto wpadło do rowu, najprawdopodobniej chcąc ominąć leżące na drodze drzewo.fot: nadesłane przez czytelników / OSP Brudzew / OSP Radyczyny

Kolejna radna wystąpiła z Ziemi Turkowskiej. Iwona...
Strażacy stracili swoją patronkę. Silny wiatr znis...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 04 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.