Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Trzecia droga” bez spadochroniarzy, czyli PSL rozpoczyna kampanię wyborczą

PSL

W środę 23 sierpnia w Koninie odbyła się konferencja Trzeciej Drogi, podczas której zaprezentowano kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni, którzy ubiegać się będą o zasiadanie w parlamencie. Powiat turecki na tejże liście reprezentuje na miejscu nr 4 lider turkowskich ludowców - Mariusz Seńko, a o zostanie senatorem zawalczy popierana przez senacki pakt partii demokratycznej opozycji Anna Majda.

Uczestnicy środowej konferencji, z prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Koninie – Krzysztofem Czajkowskim oraz posłanką na Sejm RP – Pauliną Hennig-Kloską na czele, podkreślali, że lista „Trzeciej Drogi” jest listą bardzo mocną. Znajdują się na niej nie „spadochroniarze”, a doświadczeni samorządowcy, znani społecznicy, reprezentanci wielu środowisk. Taki dobór kandydatów ma sprawić, że w regionie konińskim, gdzie jest do rozdysponowania 9 mandatów poselskich, Trzecia Droga powalczy o co najmniej 2.

Ubiegający się o zostanie posłem Mariusz Seńko zapowiedział, że w pracy parlamentarzysty wykorzysta swoje doświadczenie uzyskane podczas sprawowania funkcji dyrektora ZST w Turku i starosty tureckiego, by kontynuować działania, dzięki którym powiat turecki wszedł skutecznie w proces transformacji energetycznej. Mowa o wspieraniu kształcenia zawodowego, współpracy z przedsiębiorcami, których w Polsce wreszcie należy docenić za ich zaangażowanie.

- Taka współpraca jest fundamentem, jednak bez wsparcia odgórnego to się nie uda. Transformacja na terenie wschodniej Wielkopolski musi być sprawiedliwa dla wszystkich. Dla seniorów i dla osób młodszych. Dla pracujących i dla tych, którzy z różnych powodów pracować nie mogą. To ma być sprawiedliwe, nie gwałtowne. Musimy przejść do nowej powęglowej rzeczywistości i potrzebujemy interwencji rządu, takiej jak chociażby w Wałbrzychu, gdzie upadał przemysł węglowy. Tam była taka interwencja, powstały miejsca pracy. Młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać, zrywać więzi z rodzicami, dziadkami. O takie rozwiązania musimy walczyć również dla naszego regionu – przekonywał Mariusz Seńko.

Kolejna uczestniczka konferencji, Anna Majda, podkreślała, że dla niej start do Senatu to z jednej strony zaszczyt, a z drugiej duża odpowiedzialność. Nie boi się jednak tego wyzwania, gdyż jest osobą, która potrafi jednoczyć lokalne środowisko. Dzięki swej aktywności zawodowej dała się poznać jako lekarz ortopeda w turkowskim szpitalu, ale nie tylko, gdyż leczyła w Koninie, Kole. Dzięki bezpośrednim kontaktom z pacjentami Anna Majda zna doskonale problemy mieszkańców, zarówno tych z małych wsi, jak i lokalnych miast.

W czasie wtorkowej konferencji Anna Majda wskazała, że dręczą ją zasadnicze pytania. Skoro podobno w Polsce jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Dlaczego rosną kolejki do poradni specjalistycznych? Dlaczego coraz trudniej dostać się do rehabilitanta? Czemu mimo upływu lat polscy pacjenci nie mają opieki onkologicznej na europejskim poziomie? Wszystko to sprawia, że właśnie na takich zagadnieniach życia, jak opieka zdrowotna, jak edukacja, chciałaby skupić się w swej pracy przyszła senator.

Żadną tajemnicą nie jest, że obecna senator z ramienia PiS w okręgu senackim nr 93 nie jest widywana zbyt często w regionie, gdyż związana jest swoim życiem zawodowym i osobistym z Warszawą. Pochodząca z gminy Kawęczyn Anna Majda złożyła więc podczas konferencji jasną deklarację: - Mieszkam i praktykuję w zawodzie tutaj. Nigdzie się nie wybieram. Nie mam zamiaru się wyprowadzić.

Doktor Anna Majda przyznała, że rywalizacja w okręgu 93 na pewno nie będzie łatwa, ale ona nie boi się wyzwań. Gdy się ich bała, nie zdecydowałaby się przed laty pójść na medycynę. Kandydatka jest przekonana, że w polityce potrzebne są odważne kobiety, bo tylko ich napływ do parlamentu może sprawić, że w polskiej polityce będzie mniej nieczystych działań i brudu, a więcej meteorytyki i współpracy.

Tuliszków: Summer Judo Training Camp w Crikvenicy
Mariusz Seńko kandydatem PSL do Sejmu. Wystartuje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Malina w niedziela, 17 września 2023 13:07

Droga Pani Dr powodzenia! Kobiety górą! Róbcie porządki...nawet w Senacie!

Droga Pani Dr powodzenia! Kobiety górą! Róbcie porządki...nawet w Senacie!
Gość - Wyborca w środa, 30 sierpnia 2023 07:55

" Dzięki bezpośrednim kontaktom z pacjentami Anna Majda zna doskonale problemy mieszkańców, zarówno tych z małych wsi, jak i lokalnych miast" - tak spoko a jak przyjdzie do głosowania w senacie to i tak zagłosuje jak lider/prezes nakazał. słowa, słowa, słowa. Wrzućmy 50%pkb na Służbę Zdrowia i tak wpadnie jak w czarną dziurę, jak mówił J.Piłsudzki Naród wspaniały tylko ludzie k...

" Dzięki bezpośrednim kontaktom z pacjentami Anna Majda zna doskonale problemy mieszkańców, zarówno tych z małych wsi, jak i lokalnych miast" - tak spoko a jak przyjdzie do głosowania w senacie to i tak zagłosuje jak lider/prezes nakazał. słowa, słowa, słowa. Wrzućmy 50%pkb na Służbę Zdrowia i tak wpadnie jak w czarną dziurę, jak mówił J.Piłsudzki Naród wspaniały tylko ludzie k...
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.