Trzy sztuki w Antarktyce

Trzy sztuki w Antarktyce

„Sztuka jest jak dzika przyroda, nieprzewidywalna, nie zna granic i jest nieskończonym źródłem inspiracji… Jestem dumny, że mogę w tak wybornym towarzystwie zdobywać nieodkryte dotąd artystycznie przylądki ludzkiej wrażliwości.” - Bartosz Stróżyński

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej autorstwa Bartosz Stróżyńskiego, która prezentuje wyjątkowy świat przyrody Antarktyki zarówno w jego powierzchniowym, jak i podwodnym wymiarze.

W lutym 2017 roku zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele trzech dziedzin polskiej kultury i sztuki (filmu, muzyki i fotografii), popłynęli jachtem żaglowym do Antarktyki. Miejsca, które za kilka lat może stać się centrum wydarzeń o znaczeniu globalnym, a jego kondycja ma istotne znaczenie dla przyszłości całego świata. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Nadzwyczajne efekty tego zdarzenia można było usłyszeć na antenie Programu III Polskiego Radia podczas pierwszej w dziejach polskiej radiofonii relacji na żywo z Antarktyki.

Wystawę można oglądać do końca czerwca.

Organizatorem wystawy jest Agencja „Zegart” – Jerzy Zegarliński.

Zapraszamy!
Za ile i gdzie? Miasto stoi przed śmieciowym probl...
Bukmacher – wszystko, co musisz wiedzieć o zakłada...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 28 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.