Tuliszków: Ogólnopolski Dzień Sołtysa

11 marca w świetlicy wiejskiej w Sarbicku odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

  0 komentarze
0 komentarze

Jednostka OSP wciąż bez garaży- czyli walne zebranie strażaków z Tuliszkowa

Trwa okres walnych zebrań sprawozdawczych ochotniczych straży pożarnych. W minioną sobotę, 7 marca obradowali druhowie z OSP Tuliszków. Odnoszą wiele sukcesów i aktywnie działają na niwie ratowniczej i prospołecznej. Mają ambitne plany, ale wciąż borykają się z problemem nieodpowiednich garaży. Do tego iskrzy między nimi a Urzędem Gminy. Mimo to nawet w tak ważnym dniu są gotowi ruszyć do akcji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Dzień Kobiet pełen piękna, wiedzy i smakołyków

Kiedy kobiety są najbardziej szczęśliwe? Gdy mają piękny makijaż, fryzurę, są zrelaksowane i… najedzone. Do tego odrobina pewności siebie i bliska duszy osoba, z którą można się czuć swobodnie. O to wszystko zadbali organizatorzy Dnia Kobiet w Tuliszkowie. Była też masa niespodzianek, które sprawiły, że kobiety poczuły się naprawdę wyjątkowo.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zderzyły się dwie osobówki. Są poszkodowani

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Kępina, w gminie Tuliszków. Poruszający się od strony Konina kierowca tuż za łukiem zjechał na przeciwny pas ruchu po czym doszło do zderzenia z nadjeżdzającym z naprzeciwka pojazdem. Droga na tym odcinku była zablokowana.

  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: Zapraszamy na Dzień Kobiet i Mężczyzn!

Już w niedzielę, 8 marca 2020 r. w hali widowiskowo- sportowej w Tuliszkowie przy ul. Nortowskiej 1, o godz. 14.00
odbędzie się Jedyny w Powiecie Tureckim Dzień Kobiet i Mężczyzn, a wszystko to w wyjątkowej strefie relaksu. Wszystkie atrakcje dla Pań i Panów, z okazji ich święta, GRATIS. Zapraszamy samotnych, pary, małych i dużych.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, że baby górą są i basta!" – Dzień Kobiet w Sarbicku

Pan Józef Fabiański Sołtys Sarbicka w Gminie Tuliszków wraz z Radą Sołecką zorganizowali w niedzielę 1 marca 2020 roku wspaniałe wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Hasłem przewodnim imprezy było zawołanie " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, ze baby górą są i basta!".

  0 komentarze
0 komentarze

Kasztelan Band (niezwykły) Project z Tuliszkowa na Dzień Kobiet 2020

Rok temu piąte urodziny obchodziła Kasztelańska Kapela z Tuliszkowa. Powstała z pasji i zaangażowania kilku osób, muzyków amatorów, przy wsparciu ówczesnego burmistrza i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Od samego początku w jej składzie znaleźli się Roman Ścisły, Aleksander Michalski, Waldemar Dzięgielewski, Jarosław Durkiewicz, Tomasz Maćkowski, Mariusz Dróżdż i Tomasz Radecki. Była to mieszanka doświadczenia i młodości, utrwalonych gustów i muzycznych poszukiwań. Kapela koncertowała prawie na wszystkich uroczystościach i imprezach muzycznych gminy. Przygotowała kilka niezapomnianych koncertów, jak ten zatytułowany „Ładne oczy masz”, na Dzień Kobiet w roku 2017, z piosenkami Czerwonych gitar.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Limit chaosu przekroczony, czyli radni dokończyli przerwaną sesję

Sesja Rady Gminy i Miasta Tuliszków, rozpoczęła się w środę, 19 lutego, ale swoją kontynuację miała dwa dni później. Za drugim podejściem udało się radnym przyjąć zgłoszone przez burmistrza autopoprawki do budżetu - co więcej - byli przy tym jednomyślni. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez dyskusji i korekt w samorządowym budżecie.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Mieszkańcy Grzymiszewa mogą podłączać się do kanalizacji

Samorząd gminy Tuliszków opracował już ofertę dla tych mieszkańców Grzymiszewa, którzy chcieliby przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej. Żeby uprościć postępowanie oraz zorganizować i przygotować pomoc dla mieszkańców ustalono wytyczne dotyczące podłączania.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Sesja przerwana. Radni chcą przyjrzeć się poprawkom do budżetu

Decyzją radnych przerwano obrady sesji Rady Gminy i Miasta Tuliszków. Radni chcieliby mieć więcej czasu, aby zapoznać się z autopoprawkami do budżetu oraz innych projektów uchwał. Do pracy nad nimi mają powrócić w piątek, 21 lutego.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.