Tuliszków: Kino społecznościowe (chwilowo) bez wykonawcy

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Tuliszkowie burmistrz Krzysztof Roman poinformował o wypowiedzeniu umowy wykonawcy prac związanych z utworzeniem małego kina społecznościowego w budynku byłej kotłowni przy tuliszkowskiej podstawówce.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Puchar Polski Juniorów Młodszych w Oleśnicy

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Oleśnicy był ostatnim turniejem w tym roku dla Julii Kocimskiej i Jana Antoniewicza którzy startowali w danej kategorii wiekowej.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Diety po nowemu. W kieszeni radnych o 100 proc. więcej

Słowo dieta raczej nie wzbudza przyjemnych skojarzeń, bardziej przypominając o wyrzeczeniach. Inaczej mają się sprawy jeśli mowa o dietach samorządowców. W gminie Tuliszków radni na swoje diety narzekać raczej nie mogą, bo podczas wtorkowej (23 listopada) sesji podnieśli je o 100 proc. Odpowiednio zwiększono również uposażenie burmistrza i diety sołtysów.

  23 komentarze
Etykiety:
23 komentarze

Tuliszków: Zgrupowanie kadry wojewódzkiej

W dniach 11-14 listopada zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie przebywali na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej Okręgowego Związku Judo w Poznaniu, a byli to: Julia Kocimska i Jan Antoniewicz.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Memoriał im. Jigoro Kano w Poznaniu

Memoriał im. Jigoro Kano w Poznaniu, to turniej organizowany cyklicznie który po raz kolejny zgromadził zawodników Judo z całej Polski oraz ekip zagranicznych. Turniej organizowany był dla kategorii wiekowych U11, U13, U15 i U18, zgromadził ok. 800 zawodników.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy Judo w Bytomiu

W dniach 6-7 listopada zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie spędzili weekend na zmaganiach sportowych w Bytomiu, 6 listopada odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych a 7 listopada odbył się się camp szkoleniowy z Aleksandr Michajlin, rosyjskim judoka, wicemistrzem olimpijskim, trzykrotnym mistrzem świata, sześciokrotnym mistrzem Europy.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Mieszkańcy upamiętnili rocznicę odzyskania niepodległości

W Tuliszkowie podobnie jak w wielu miejscach na terenie całej Polski obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj wolności po 103 latach. W dniu dzisiejszym zorganizowano obchody święta, które stanowiły okazję do refleksji.

  5 komentarze
5 komentarze

Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o Tematyce Patriotycznej

W dniu dzisiejszym w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztofa Romana.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Duża dawka humoru dla dzieci i dorosłych na zakończenie jubileuszu MGOK

Wiele uśmiechu, radości oraz pozytywnych emocji przyniósł wieczór kabaretowy, który odbył się w sobotę, 30 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tuliszkowie. Poprzedzony był on popołudniem na wesoło, kiedy to na scenie pojawił się Stwór Głodomór.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Kultura została doceniona. Wspaniała jubileuszowa gala

Kultura przez duże „K”. Taka właśnie jest działalność Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, której inspiratorem oraz wyjątkowym dyrektorem jest Mirosław Rojek. Właśnie wczoraj, tj. 29 października obchodziliśmy jubileusz w którym udział wzięli mieszkańcy z terenu całego powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.