Tuliszków: Komputery dla szkół podstawowych

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymają komputery, które ułatwią nauczycielom prowadzenie lekcji w trybie zdalnym. Jest to forma pomocy pozyskana przez gminę w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Druhowie chcą dezynfekować okolicę. Czy Burmistrz na to pozwala?

W walkę ze zwalczaniem koronawirusa bardzo często włączają się jednostki ochotniczych straży pożarnych. W gminach naszego powiatu także widać aktywność druhów przy dezynfekcji miejsc publicznych. Również i strażacy z OSP Tuliszków chcieli podjąć takie działania. O zgodę zwrócili się do burmistrza Krzysztofa Romana.

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Publiczna dyskusja o opłacie śmieciowej

Początek lipca może być dla mieszkańców gminy Tuliszków bardzo trudnym momentem. Wówczas w samorządowej kasie zacznie brakować pieniędzy na odbiór odpadów komunalnych. Temat podwyżek powraca od czasu do czasu jak bumerang w trakcie obrad Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Do tej pory radni nie godzili się na zmianę stawki za wywóz śmieci. Teraz nawołują do publicznej dyskusji na ten temat.

  7 komentarze
Etykiety:
7 komentarze

Tuliszków: Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji Gospodarczej

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji Gospodarczej w Tuliszkowie.To kolejna już realizowana w tym roku inwestycja miejska.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Lokalni sprzedawcy o zakazie handlu na "targowisku"

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Tuliszkowie poruszony został temat handlu na loklanym "targowisku". O całej sytuacji pisaliśmy TUTAJ Sprzedawcy odnieśli się do niniejszej kwestii przesyłając na adres naszej redakcji swoje stanowisko. Przedstawiamy je poniżej.

  8 komentarze
8 komentarze

Justyna Gascon Carreño: „W obronie prawdy, uczciwości i godności”

Komentarz Dyrektora Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie do informacji zamieszonej w dniu 07.05.2020 r. na stronie iturek.net
Tuliszków: Burmistrz mówi nauczycielom „sprawdzam” i informuje kuratorium

  19 komentarze
19 komentarze

Tuliszków: Burmistrz mówi nauczycielom „sprawdzam” i informuje kuratorium

Burmistrz Tuliszkowa powiedział nauczycielom „sprawdzam” i złożył skargę do kuratorium na to, że dyrektor Mirosława Puszcz-Majda odmówiła zajęć zdalnych dla uczniów, którzy 6 maja nie wrócili do nauki stacjonarnej w szkole. Do tego doszła jeszcze kwestia nadgodzin.

  18 komentarze
18 komentarze

Tuliszków nie dołoży się do tomografu i respiratora

Samorząd gminy Tuliszków jako jedyny nie zdecydował o zabezpieczeniu środków na udzielenie wsparcia powiatowi tureckiemu na zakup tomografu i respiratora dla SP ZOZ w Turku.

  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: W gminnej kasie pusto. Nie będzie za co łatać dziur

-Na dzisiaj sytuacja w gminie jest dramatyczna. Nie dlatego, że ja w budżecie nie mam pieniędzy. Ja fizycznie nie mam pieniędzy. Ja nie mam gotówki na koncie. Mam problem, żeby zapłacić w tej chwili wynagrodzenia ludziom. A to jest dla mnie najważniejsze. Ja mam problem, żeby zapłacić bieżące rachunki u siebie i w jednostkach podległych- informował podczas sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie burmistrz Krzysztof Roman.

  14 komentarze
14 komentarze

Tuliszków: Zakaz handlu na „targowisku”. Policja będzie nakładać kary

-Handel uliczny jest zakazany- informował podczas sesji rady Miejskiej w Tuliszkowie, która odbyła się 6 maja burmistrz Krzysztof Roman. Przestrzegał on przed niepotrzebnymi nieprzyjemnościami związanymi z nieprzestrzeganiem przepisów na znanym wszystkim mieszkańcom targowisku.

  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.