Tuliszków: Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej

W piątek, o godz. 17.00, w Sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Świętujemy z kulturą, czyli jubileusz Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury

W tym roku Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie obchodzi jubileusz 40- lecia działalności. 30 października (sobota) w tuliszkowskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się wydarzenie zorganizowane z okazji jubileuszu MGOK-u.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Sportowa sobota dla każdego

W sobotę, 11 września w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji w Tuliszkowie zaplanowano mnóstwo atrakcji, które szczególnie ucieszyły najmłodszych mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Pół wieku wspaniałej miłości. Małżeńskie jubileusze w gminie

Wyjątkowy jubileusz obchodziły dzisiaj, tj. 8 września pary z terenu gminy Tuliszków. W minionym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 17 par, natomiast 60- letnim stażem małżeńskim mogły pochwalić się trzy pary.

  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Tuliszków: Kolejna umowa podpisana. Droga w Piętnie będzie przebudowana

W dniu dzisiejszym Burmistrz Krzysztof Roman, przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Nawrockiej, podpisał z wykonawcą- Przedsiębiorstwem Robót Drogowo- Mostowych Spółka Akcyjna umowę na przebudowę drogi w miejscowości Piętno.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Tuliszków: Nowi dyrektorzy na nowy rok szkolny

Od 1 września w szkołach podstawowych w Ogorzelczynie i Grzymiszewie (gmina Tuliszków) rozpoczynają pracę nowi dyrektorzy. W tuliszkowskiej podstawówce obowiązki dyrektora w dalszym ciągu pełnić będzie natomiast Marcin Pilarski.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Nie przychodzimy na sesje dla przyjemności…”. Sołtysi chcą odwołania przewodniczącego rady miejskiej

"Z żalem stwierdzamy, że funkcja , która został panu przewodniczącemu powierzona, przerasta jego możliwości i umiejętności, czego przykładem jest buta i arogancja. Do takiej dopuszcza się podczas sesji nie dając nam możliwości podzielenia się swoimi spostrzeżeniami" - napisali sołtysi z gminy Tuliszków w skardze na przewodniczącego rady Andrzeja Janczewskiego. Sprawie przyjrzy się teraz wojewoda wielkopolski.

  10 komentarze
10 komentarze

Tuliszków: Kilka sołectw - jedna gmina. Cykl rowerowych rajdów zakończony

Sześć wakacyjnych rajdów rowerowych organizowanych pod hasłem „Kilka sołectw - jedna gmina” pozwoliło ich uczestnikom poznać znane i mniej popularne zakątki gminy Tuliszków. Podsumowanie wydarzenia miało miejsce w niedzielę, 29 sierpnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Moto Lis w wyprawie motocyklowej po Karkonoszach

W dniach 20 do 22 sierpnia Klub motocyklowy Moto Lis z Tuliszkowa zorganizował wyprawę motocyklową dla 11 motocyklistów po Karkonoszach zarówno po stronie Polskiej i Czeskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Dożynki to święto wspólnoty

-Spotykamy się na dożynkach wokół chleba, ten chleb stał się od lat w Polsce symbolem naszej ziemi, wspólnoty ludzi, którzy tu mieszkają. Niech wszyscy przypomną sobie, że dożynki to święto wspólnoty - mówił burmistrz gminy i miasta Tuliszków podczas święta plonów, które obchodzono w niedzielę, 29 sierpnia.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.