Tuliszków: Prace nad budżetem jak wielkie nieporozumienie. Radni postawili na swoim

-Gratuluję radnym podjęcia decyzji w sprawie wstrzymania projektów budowy dróg na terenie gminy Tuliszków - tymi słowami burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman podsumował sposób, w jaki większość radnych zdecydowała się przyjąć uchwałę budżetową na 2021 rok.

  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie otrzymał nowy ciągnik rolniczy

Kubota M 4072 to wszechstronny model ciągnika, który przeznaczony będzie głównie do prac związanych z transportem odpadów powstałych w związku z pielęgnacją zieleni i koszeniem oraz prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych takich, jak koszenie poboczy czy odśnieżanie.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Najładniejsza świąteczna dekoracja posesji

Burmistrz Krzysztof Roman wręczył nagrody zwycięzcom konkursu na "Najładniejszą świąteczną dekorację posesji".

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Kolejne umowy podpisane

W związku z realizacją operacji pn.”Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Sarbicko i budową przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Smaszew na terenie gminy Tuliszków” współfinansowanej w ramach operacji typu: „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisano dwie umowy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Nowe drogi za ponad cztery miliony

Budowa nowych dróg o wartości ponad czterech milionów złotych to jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych tuliszkowskiego samorządu w ubiegłym roku. Dzięki temu dla mieszkańców wejście w 2021 rok jest nie tylko bardziej komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Panu dzięki oddawajmy, czyli Orszak Trzech Króli

Tradycją stały się barwne orszaki organizowane w wielu miastach z okazji święta Trzech Króli. W gminie Tuliszków mimo pandemii nie zrezygnowano z tego zwyczaju i trzej mędrcy udali się z pielgrzymką do żłóbka.

  4 komentarze
4 komentarze

Tuliszków: Umowa na odbiór odpadów podpisana

31 grudnia 2020 roku Burmistrz Krzysztof Roman wspólnie ze skarbnikiem Anną Nawrocką, podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rychwale Sp. z o.o. reprezentowanym przez Prezesa Tomasza Mikułę, na „Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Tuliszków w okresie od dnia 1 stycznia 2021 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku”.

  12 komentarze
Etykiety:
12 komentarze

Tuliszków: Julia Kocimska i Jan Antoniewicz w Kadrze Narodowej

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie rozpoczęli rok od dobrych wiadomości, bowiem do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych Polskiego Związku Judo zostali powołani; Julia Kocimska i Jan Antoniewicz.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Trwa przetarg na budowę obwodnicy Grzymiszewa 

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Grzymiszewa (gmina Tuliszków). Inwestycja będzie realizowana w ramach programu budowy 100 obwodnic. 
 
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Szkoła XXI wieku bez informatyka. W obronie etatu stanęli rodzice

- Ja mam pytanie do pana burmistrza: co panem kierowało, nie wiem, może jakieś zaburzeń emocjonalne, żeby w obecnej sytuacji w jakiej jest postawiona szkoła zabiera jej się informatyka - zwracał się do Krzysztofa Romana radny Jakub Wieczorek w odpowiedzi na wniosek rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, którzy chcą, aby budżet dla palcówki zabezpieczał jej potrzeby, w szczególności zaś - etat informatyka.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.