Tuliszków: Wniosek w sprawie referendum już u Komisarza Wyborczego

Tuż po świętach wielkanocnych do Komisarza Wyborczego w Koninie wpłynął wniosek pełnomocnika grupy inicjatywnej o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków przed upływem kadencji. Trwają procedury weryfikujące wniosek.

  9 komentarze
9 komentarze

Tuliszków: Konkurs plastyczny z okazji 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy i Miasta Tuliszków do udziału w konkursie plastycznym!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Warsztaty z psychologiem sportowym

W ubiegły piątek zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie rozpoczęli warsztaty z psychologiem sportowym. Pierwsze zajęcia polegały na wprowadzeniu zawodników w tematy które będą ruszane podczas kolejnych zajęć, głównym tematem i problemem którzy zawodnicy przedstawili to stres przedstartowy.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Z każdą chwilą jest tutaj coraz gorzej...

- Należy podkreślić jedną rzecz. Od momentu, kiedy wykryłem wszystkie nieprawidłowości w szkole usiłuję odwołać Mirosławę Puszcz-Majdę z funkcji dyrektora gdyż z każdym dniem, chwilą jest coraz gorzej - mówił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman podczas poniedziałkowej (29 marca) sesji rady, gdzie jednym z punktów było rozpatrzenie skarg przewodniczącej rady rodziców na działania włodarza.

  69 komentarze
69 komentarze

Tuliszków: Znane fragmenty dramatyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

27 marca to dzień wyjątkowy dla wszystkich miłośników teatru. Również dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie docenili pozytywne aspekty znanych dzieł literackich.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Dwie osoby poszkodowane w wypadku. Droga w Wielopolu zablokowana

Do groźnego wypadku niedaleko miejscowości Grzymiszew (gmina Tuliszków). Zderzyły się tam dwa osobowe auta, a jedno z nich dachowało. Droga jest całkowicie zablokowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Urząd Gminy i Miasta zamknięty dla interesantów. Koronawirus wśród pracowników

Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie jest zamknięty dla interesantów. Powodem jest wystąpienie potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 wśród pracowników. 

 

  3 komentarze
3 komentarze

Wypadek w Wymysłowie. Są utrudnienia w ruchu

Z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się kierowcy podróżujący pomiędzy Tuliszkowem a Grzymiszewem. W miejscowości Wymysłów doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: „Nic dwa razy się nie zdarza”, czyli Światowy Dzień Poezji w Tuliszkowie

Każdego roku 21 marca obchodzone jest święto ustanowione przez UNESCO. Podczas Światowego Dnia Poezji odbywa się promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Do akcji włączyła się również miasto i gmina Tuliszków.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zaginął 40-letni mężczyzna. Trwają poszukiwania

Trwa właśnie akcja poszukiwawcza mieszkańca Tuliszkowa. Udział w niej biorą w chwili obecnej strażacy z Turku oraz gminy Tuliszków, a także funkcjonariusze policji.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.