Tuliszków: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Judo Tuliszków

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej która odbyła się w dniach 27-29 kwietnia w Białymstoku.

W tym roku impreza odbyła się w województwie Podlaskim w Białymstoku. Były to finały do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.

Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Podlaskiego, Polski Związek Judo i Gwardie Białystok. Podczas wcześniejszych eliminacji awans do finałów uzyskały zawodniczki: Julia Kocimska w kategorii wagowej -52 kg oraz Wiktoria Drożak w kategorii -48 kg.

Jako pierwsza do walk przystąpiła Wiktoria która w pierwszej rundzie pokonała przez dźwignię zawodniczkę z Wrocławia, w kolejnej uległą przyszłej Mistrzyni Polski z Bytomia, gdzie dalej trafiła do repasaży w której po wygranej walce trafiła do bloku finałowego walcząc o brązy medal, w małym finale uległą przeciwniczce z Bytomia zajmując ostatecznie piąte miejsce na Mistrzostwach Polski.

Jako druga do walk przystąpiła Julia Kocimska która była rozstawiona do walk i zaczęła walki od drugiej rundy gdzie pokonała przeciwniczkę z Piaseczna, kolejna wygrana z zawodniczką z Bytomia i półfinał gdzie uległa przeciwniczce z Krakowa, w małym finale czyli w walce o brązowy medal niestety przegrała przez kary zdobywając ostatecznie piąte miejsce. Była to kolejna impreza mistrzostwa klubu judo z Tuliszkowa z dobrymi wynikami na imprezie mistrzowskiej, wcześniej zawodnik Norbert Tomaszewski w Juniorach na Mistrzostwach Polski zajął piąte miejsce, medal który jest najważniejszy kolejny raz nie przyjechał do Tuliszkowa.

Przed klubem starty najmłodszych i młodszych zawodników w imprezach sportowych organizowanych przez Okręgowy Związek Judo, szkolenia oraz start w Pucharze Europy w Bielsku Białej i Pucharze Polski w Gdyni.

Wyniki:
Julia Kocmiska – 5 miejsce
Wiktoria Drożak – 5 miejsce

-Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski, to duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się pracy, która podejmują na treningach łącząc treningi z nauką w szkole a którą nie każdy jest w stanie sprostać. Dalej realizujemy przygotowany program który przynosi efekty z młodzieżą która chce pracować i się jej nie boi. Przed nami kolejne zgrupowania szkoleniowe oraz turnieje dla najmłodszych, młodszych i starszych zawodników- mówił trener Michał Gaj.

Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/tuliszkow-1-23#sigProIdda1eccea3c
Tuliszków: "Poznaj Polskę" czyli kolejne dofinanso...
Komunijny maj w parafii św. Barbary

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.