Tuliszków: „Biesiada na ludowo” pełna tradycji i folkloru

Image_14

W niedzielę, 5 sierpnia park w Tuliszkowie tętnił życiem. Wszystko za sprawą kolejnej już edycji Biesiady na Ludowo. Koncert podczas którego zagrało aż osiemnaście zespołów pełen był folkloru oraz znanych wszystkim dźwięków.

W Biesiadzie na Ludowo udział wzięli śpiewacy, instrumentaliści oraz zespoły z subregionu konińskiego. W tym roku na scenie wystąpili „Zgoda” ze Smulska, „Krzymowiacy” z Krzymowa, „Serenada” z Dobrej, „Brzeźniaki” z Brzeźna, „Osieczanki” z Osieka Wielkiego, Małgorzata Wacławek z Dobrej, „Lubonianki” z Kłodawy, Janina Pakuła z Malanowa, „Gama” z Witowa, Barbara Torzewska z Dobrej, „Tradycja” z Malanowa, „To My” z Malanowa, „Alebabki” z Dobrej, „Jesień” z Tuliszkowa, „Dobrowianki” z Dobrowa, „Kłodawiacy” z Kłodawy, „Jarzębinki” z Malanowa oraz „Seniorskie Nuty” z Władysławowa.

Impreza każdego roku ma wyjątkowy charakter, bowiem brak jest sztywnych podziałów oraz wytycznych odnośnie repertuaru. Muzycy mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami prezentując utworu zarówno te tradycyjne, jak i współczesne.
 
Gm.Turek: Skoki, zaprzęgi i akrobacje na zawodach ...
Kawęczyn: Zapraszamy na Dzień Kukurydzy w Dolinie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 24 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.