Tuliszków: Burmistrz niedopuszczony do głosu. Krzysztof Roman opuścił sesję

Urząd Miasta i Gminy Tuliszków

Radni z gminy Tuliszków wprowadzili zmiany do budżetu, rozdysponowując tym samym środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zanim jednak do tego doszło, burmistrz Krzysztof Roman nie został dopuszczony do głosu i opuścił salę obrad.

Przypomnijmy, że 11 września miała miejsce sesja, podczas której radni z Tuliszkowa mieli głosować nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie gminy. Do tego jednak nie doszło, a oba projekty zostały odesłane do prac w komisji. Część radnych uznała bowiem, że naruszono ich ustawowe prawo do uzyskiwania informacji i materiałów.

- Po tej sesji niezwłocznie, 14 września zwróciłem się z pismem do pana burmistrza Krzysztofa Romana i Marzeny Mikołajczyk. Poprosiłem o przekazanie niezwłocznie wykazu wszystkich ważnych dokumentacji projektowych z nazwą zadania i kosztami. Odpowiedź otrzymałem 25 września 2020 roku wraz z wykazem 15 dokumentacji wyszczególnionych jako załącznik do pisma - wyjaśniał przewodniczący rady Andrzej Janczewski. Po otrzymaniu dokumentów przewodniczący stałych komisji zaproponowali, aby zwołać wspólne posiedzenie.

Przez zwołaną na 28 września sesją burmistrz zwrócił się jednak o wycofanie projektu uchwał opracowanych na sesję, która miała miejsce właśnie 11 września. Przewodniczący rady tłumaczył, że jego zdaniem procedura legislacyjna została już otwarta, jednak wniosek wpłynął i został poddany pod głosowanie. Podczas poniedziałkowej sesji burmistrz Krzysztof Roman bezskutecznie prosił przewodniczącego o głos.

- Nic panu nie przysługuje bo wnioskodawcą jest grupa radnych - usłyszał w odpowiedzi od Andrzeja Janczewskiego.

- Proszę o zaprotokołowanie, że przewodniczący rady odmówił burmistrzowi głosu, myślę, że moja obecność na tej sesji jest już zbędna - powiedział burmistrz Tuliszkowa opuszczając salę obrad.

Wniosek burmistrza poddano pod głosowanie i decyzją większości radnych został on oddalony. Radni przystąpili do procedowania zmian w budżecie na własnych warunkach. Wit Bryliński wystąpił z wnioskiem formalnym, aby kwotę 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczyć na budowę ul. Polnej i Paderewskiego w Tuliszkowie.
-Ponawiam swej wniosek formalny w związku z uchwałą rady miejskiej z 23 lipca w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych zgłaszam wniosek pn. Budowa ul. Polnej Paderewskiego w Tuliszkowie na kwotę 500 tys. Zł, jednocześnie zmniejszają KD1 KD2, KD3 na które zaplanowano kredyt nap okrycie deficytu na 2020 rok. Planowane przygody i rozchody budżetu. Większość radnych była za taką propozycją. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy nie będzie ona kolidować z zarządzeniem wydanym wcześniej przez burmistrza, które również dokonywało zmian w budżecie. Mimo to zmiany zostały przyjęte tak, jak chciała tego grupa radnych- mówił radny Bryliński.
Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Koronawirus w turkowskim Starostwie Powiatowym. Za...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - lisek w czwartek, 08 październik 2020 14:38

czy to prawda ,że wielka OSP rozwaliła auto warte 1 mln złotych o drzwi garażowe ? Czy to prawda , że strażak nie posiadał nomeksu i się poparzył ?panie dolar jesteś pan tępy i byłeś w PSP najgorszym sikawkowym z wynikami we wszystkich testach ,a tu zgrywasz mądrale ciemny lud tu kupuje ?, gdzie garaże za 3 mln złotych, które obiecałeś po wyrzuceniu łysego ?

czy to prawda ,że wielka OSP rozwaliła auto warte 1 mln złotych o drzwi garażowe ? Czy to prawda , że strażak nie posiadał nomeksu i się poparzył ?panie dolar jesteś pan tępy i byłeś w PSP najgorszym sikawkowym z wynikami we wszystkich testach ,a tu zgrywasz mądrale :) ciemny lud tu kupuje ?, gdzie garaże za 3 mln złotych, które obiecałeś po wyrzuceniu łysego ?
Gość - Gość w piątek, 02 październik 2020 18:29

Rada się obudziła i podejmuje odpowiednie posunięcia, może wreszcie nauczyć "przybysza" odpowiednich manier.

Rada się obudziła i podejmuje odpowiednie posunięcia, może wreszcie nauczyć "przybysza" odpowiednich manier.
Gość - Zofia w piątek, 02 październik 2020 14:31

Nie wiem kto pisze te artykuły ale proponuje zmienić autora

Nie wiem kto pisze te artykuły ale proponuje zmienić autora
Gość - Obywatel w piątek, 02 październik 2020 08:55

Burmistrz z zacofanego Podkarpacia + rada z PIS = TRAGEDIA DLA TULISZKOWA

Burmistrz z zacofanego Podkarpacia + rada z PIS = TRAGEDIA DLA TULISZKOWA
Gość - Witold w sobota, 03 październik 2020 12:51

Jeszcze się taki burmistrz nie urodził i chyba nie urodzi żeby TULISZKOWOWI dogodził !!!!! Szanuj burmistrza swego bo dostaniecie gorszego !!!!

Jeszcze się taki burmistrz nie urodził i chyba nie urodzi żeby TULISZKOWOWI dogodził !!!!! Szanuj burmistrza swego bo dostaniecie gorszego !!!!
Gość - dd w piątek, 02 październik 2020 10:00

Odezwał się komuch..

Odezwał się komuch..
Gość
środa, 24 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.