Tuliszków: Do Piętna na „Lipcowe Nepomuki”

Lipcowe Nepomuki

Do Piętna w gminie Tuliszków zawitały Lipcowe Nepomuki. W niedzielę, 7 lipca mieszkańcy mieli okazję wziąć udział we wspaniałej zabawie. Pogoda nie była tego dnia wymarzona, jednak nie przeszkadzała uczestnikom we wspólnej integracji.

Figura św. Jana Nepomucena znajduje się na małej wysepce w odnowionym parku w Piętnie. Właśnie tam odbył się Piknik Czerwcowe Nepomuki, organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota”. Współorganizatorami byli Dom Kultury w Tuliszkowie, OSP Piętno oraz Gmina i Miasto Tuliszków.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta przy figurce św.Jana Nepomucena. Oficjalne otwarcie pikniku miało miejsce o godzinie 15.30. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, kościoła oraz mieszkańcy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie.
Smakosze mieli okazję skosztować pysznych „Nepomukowych Pierogów”. Oprócz tego odbył się konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka. Dania były pyszne i zachwyciły wszystkich uczestników imprezy. Dodatkowo wiele można było dowiedzieć się odwiedzając stoisko „Jem zdrowo i kolorowo.

Tego dnia nie zabrakło doznań muzycznych. Na scenie wystąpiły dzieci oraz lokalny artyści w tym Kuba Świderski, Jarzębinki oraz Jankowe Dziewczyny.

Dzieci bawiły się wyjątkowo podczas gier i zabaw zręcznościowych oraz konkursów z nagrodami. Każdy maluch miał okazję wyszaleć się również na dmuchanych placach zabaw.

Wśród sponsorów, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy znaleźli się między innymi Andrewex Sp.z o.o., ZINA, DEM-BUD, Instal- Komplex, Firma BASS, Sun Garden, Firma Souvre, Firma SOD „Trans-OLL”, Agencja Ubezpieczeniowa E.Krawczyk, MP Meble, AWG Polonez, Garden-Tech, Drew-Bud, Eko-Car, Gabinet Kosmetyczny „Uroda”, Restauracja Meteora, Piekarnia Kasztelan, Piekarnia Sklep Ogrodowczyk, Radna Rady Powiatu Tureckiego Aneta Seńko, Solar- Instal, Restauracja Monako, Sklep Spożywczy Państwa Badyńskich w Piętnie, Drukarnia Unicorn T&T.
Kawęczyn: Zabawa i niespodzianki podczas Pikniku R...
Trzecie Mistrzostwa Świata w udawaniu gry w piłkę ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 15 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.