Tuliszków: Druhowie z nowym sztandarem

OSP Tuliszków

Wyjątkowy prezent na nowy rok dostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie. Udało się dokończyć historyczne przedsięwzięcie dla jednostki i w nową dekadę strażacy wejdą już pod własnym sztandarem.

Sztandary to symbole wskazujący na odwagę strażaków oraz chęć niesienie pomocy innym ludziom, kiedy zajdzie taka potrzeba. To właśnie sztandar towarzyszy druhom w ważnych chwilach, będąc elementem strażackiej tradycji. Wokół niego rodzi się poczucie wspólnoty łączącej wszystkich strażaków.

Starania prezesa OSP Tuliszków Tadeusza Wawrzyniaka oraz wiceprezesa Przemysława Przybyłowicza udało się zrealizować przedsięwzięcie polegające na zakupie nowego sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie. Duży wkład miał przy tym Wit Bryliński, który służył wsparciem podczas kompletowania dokumentów historycznych, w szczególności w odnalezieniu dokumentów potwierdzających datę założenia OSP.

Na uroczyste wręczenie sztandaru z udziałem wszystkich, darczyńców, sponsorów i fundatorów przyjdzie jeszcze druhom poczekać. Będzie to możliwe po złagodzeniu obowiązujących ograniczeń i ustaniu stanu epidemii. Strażacy z Tuliszkowa podkreślają, że ufundowany sztandar jest podziękowaniem za dotychczasową wierną strażacką służbę wszystkim strażakom ochotnikom, którzy na przestrzeni lat pracowali i pracują dla dobra mieszkańców gminy i miasta Tuliszków, dbają o ich bezpieczeństwo oraz są gotowi nieść pomoc bliźnim.

Tuliszków: Trwa przetarg na budowę obwodnicy Grzym...
Mieszkanka Turku oszukana na ponad 60 tys. złotych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.