Tuliszków: Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Konkurs Pieśni Patriotycznych

Patriotyczny i pełen wrażliwości koncert odbył się dzisiaj, tj.5 listopada w Szkle Podstawowej w Tuliszkowie. Dzieci zaprezentowały symboliczne utwory pokazując jednocześnie, jak duże mają talenty.

Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej wpisał się w szkolne oraz gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe: oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIIII i gimnazja.

Podczas konkursu umiejętności wykonawców oceniała komisja w składzie Mirosław Rojek, Tomasz Radecki, Beata Gorzkowska-Maleta oraz dyrektor szkoły Mirosława Puszcz-Majda.

W wykonaniu dzieci i młodzieży publiczność miała okazję usłyszeć takie utwory, jak „To nasza Ojczyzna”, „Od morza, aż do Tatr”, „Serce w plecaku”, „Nie zobaczysz matko syna”, „Polskie kwiaty”, „Nie zobaczysz matko syna”, „W listopadzie”, „Ojczyzna” czy „Dziewczyna z granatem”.
 
100 kartek dla bohaterów
Komunikat: „Wydarzenia z 11.XI.1918 r. – śmierć pr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.