Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski

37 recytatorów stanęło 3 marca 2019 r., na deskach sceny tuliszkowskiego domu kultury, do rywalizacji o awans do powiatowego etapu konkursu recytatorskiego. Reprezentowali Szkołę Podstawową w Tuliszkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Szkołę Podstawową w Ogorzelczynie i Społeczną Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przylesie Wsi Tarnowa.

Gminny Konkurs Recytatorski odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i gimnazjum.
Najmłodsi uczestnicy sięgnęli przede wszystkim po wiersze z twórczości Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Danut Wawiłow i Joanny Kulmowej. Najstarsi recytowali między innymi teksty Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima i Kazimierza Wierzyńskiego.

Jury w składzie Renata Chorążewska, Małgorzata Grześkiewicz i Mirosław Rojek zdecydowało, że w kolejnym etapie Tuliszków reprezentować będzie siedem osób: Adam Małolepszy ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przylesie Wsi Tarnowa, Kacper Borowski i Miłosz Krzyżaniak ze SP w Tuliszkowie (I kategoria), Natalia Juszczak z SP w Tuliszkowie i Weronika Cicha z ZSP w Grzymiszewie (II kategoria) oraz Jakub Szymański z ZSP w Grzymiszewie i Julia Wawrzyniak ze SP w Tuliszkowie.
 
Wymiana koszy ulicznych
Dobra: Alicja Piestrzyńska laureatką Nagrody Publi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.