Tuliszków: Język niemiecki górą! Konkurs literowania w SP

Konkurs w SP w Tulszkowie

VII Powiatowy Konkurs Literowania z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego kolejny raz miał miejsce w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie. Ten konkurs o amerykańskim rodowodzie został przeprowadzony w ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, które jest obchodzone w czwarty czwartek listopada, czyli w bieżącym roku – w dniu 28 listopada.

Do literowania przystąpili najlepsi uczniowie z Kun, Ogorzelczyna, Przykony, Wyszyny oraz gospodarze z Tuliszkowa. Konkurs tradycyjnie składał się z pięciu rund: w każdej uczestnicy literowali losowo wybrane słowo począwszy od jednosylabowych aż po te najdłuższe - pięciosylabowe. Wyrazy sześciosylabowe zostały przygotowane na wypadek dogrywki, która jak co roku, była niezbędna. Dużą niespodzianką tegorocznego konkursu okazała się znaczna liczebna przewaga uczestników literujących po niemiecku, ponieważ w poprzednich sześciu edycjach w tym języku literowało zwykle mniej zawodników niż w języku angielskim.

Występy uczestników oceniały niezależne komisje jurorów: język angielski oceniały p. Marta Piątkowska – nauczycielka j. angielskiego w ZST w Turku i p. Magdalena Raszewska – nauczycielka języka angielskiego w LO w Turku. Natomiast ekspertami od języka niemieckiego były:
p. Agata Dobrowolska – nauczycielka j. niemieckiego w LO w Turku oraz p. Anna Cerbst – magister filologii germańskiej.

W słownej potyczce na literowane wyrazy zwyciężyli:
z j. angielskiego:
WIKTOR ŁYSIAK (SP w Przykonie) - 1 miejsce oraz tytuł Master of Spelling
MAGDALENA CIEŚLAK (SP w Kunach) - 2 miejsce
PAWEŁ KAMIŃSKI (SP w Kunach) - 3 miejsce.

z j. niemieckiego:
NATALIA KORZEPA (SP w Przykonie) - 1 miejsce oraz tytuł Meister der Rechtschreibung
AMELIA BAMBERSKA (SP w Przykonie) - 2 miejsce
JULIA KOCIMSKA (SP w Tuliszkowie) - 3 miejsce

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca - wysokiej klasy słuchawki, za II miejsce - powerbank, a za III - przenośne głośniki. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz upominki książkowe za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz p. Mirosławę Puszcz-Majda – dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie.

Organizacją konkursu zajęli się nauczyciele języków obcych SP w Tuliszkowie: p. Magdalena Berlińska, p. Paulina Cyferkowska p. Beata Żarna, p. Sylwia Darul, p. Izabela Stachurska-Szczap, p. Marin Pilarski oraz nauczycielka informatyki p. Jadwiga Mikołajczyk.

Czesław Mozil zawitał do Miejskiego Domu Kultury w...
Świąteczne cuda na kiermaszu rękodzieła już niebaw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.