Tuliszków: Natalia Poprawska i Paula Markiewicz na szkoleniu w Japonii

Image_5

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wakacje mogą zaliczyć do udanych. Mimo tego, iż wakacje to wolny czas dziewczyny spędziły go bardzo pracowicie. Natalia Poprawska i Paula Markiewicz, bo o nich mowa przebywały około 3 tygodnie na obozie szkoleniowym w Japonii. Szkolenie odbywało się w klubie drużynowego Mistrza Japonii w Tokio w Matsumae Judo Juku.

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie obóz spędziły niezwykle praktycznie, bo mimo codziennych treningów technicznych i walk zadaniowych była okazja także codziennego zwiedzania tego niezwykłego miejsca, jakim jest Kraj Kwitnącej Wiśni.

Początek pobytu to m.in.: obserwacja turnieju drużynowego w którym brało udział ok. 2,5 tys. zawodników, dalej zwiedzanie szkoły Kodokan Judo i pierwsze zajęcia Judo w szkole Matsumae Judo Juku, wycieczka nad Ocean Spokojny i trening połączony z randorii z seniorami na Uniwersytecie w Katsuurze.

Kolejne dni to wycieczka do Tokyo Metropolitan Government Building, z wysokości 45 piętra gdzie widać przepiękną panoramę miasta, spacer do ogrodu Shinjuku Gyoen National Garden, wycieczka do dzielnicy Sinjuku a wieczorami kolejne lekcje pokory i tradycyjnie mocne treningi w Matsumae Judo Juku.

Następnie Paula i Natalia udały się na wycieczkę do Fuji-Q Amusement Park, duża ilość adrenaliny i niezapomnianych wrażeń na bardzo szybkich karuzelach, w kolejnym dniu dopingowały drużynę Matsumae, która brała udział w turnieju okręgu Tokyo w Kodokanie. Ciąg dalszy to spacer i zwiedzanie miejsc szczególnych, charakterystycznych dla historii Japonii, można było także zwrócić uwagę na wspaniałą architekturę i zabudowę tego 40 milionowego miasta. A po drodze festiwal samuraja.

Paula i Natalia udały się trenerami z Matsumae Judo Juku do Ogrodów Cesarskich oraz piękny widok na Tokio z Marunouchi Bulding, wycieczka do Ueno Zoo,Tokyo, zwiedzania historycznej hali Nippon Budōkan gdzie rozgrywane zostały pierwsze Mistrzostwa Japonii, Tokio Station i Zamek który ma już 400 lat a popołudniami naturalnie treningi techniczne połączone z randori w Matsumae Judo Juku przy temperaturze ponad 30°C.

Ostatnie dni podczas obozu nasze zawodniczki spędziły równie intensywnie, jak wcześniejsze dni, Paula i Natalia zwiedzały interaktywne muzeum natury i nauki przy parku Ueno oraz tradycyjnie popołudniem trening w Matsumae Judo Juku, kolejne dni to wykład o judo i relaks w parku, a po południu dwie godziny intensywnego treningu.

Podczas jednych z ostatnich treningów, odbyło się podsumowanie, na którym wręczono certyfikaty ukończenia letniego kursu połączone z wykładem o judo z Profesorem Hashimoto z podstaw i historii judo a w kolejnych dniach czas spędziły w Tokio to zakupy na bazarze w Ueno-Onshi Park, wieczorową porą całą grupą przeszli przez przejście dla pieszych wraz z kilkoma tysiącami ludzi, skrzyżowanie w Shinbuya to bardzo znane miejsce Tokyo.

W ostatnim dniu trenerzy z Matsumae Judo Juku zabrali zawodników na wycieczkę po Tokio, a dokładnie w bardzo ważne miejsce, do świątyni, w której Jigoro Kano założył swoją szkołę Judo-Kodokan. Ponowne odwiedziny największej w Tokio świątyni Senso-ji oraz rejs statkiem po Tokio.

Obóz spędzony bardzo pracowicie, zmęczenie narastało każdego dnia, dodatkowy fakt wysokiej temperatury podnosił jeszcze bardziej zmęczenie ale mimo dużego wysiłku zawodniczki z uśmiechem na twarzy spędzały każdy dzień.
Wiele godzin ciężkiej pracy, mamy nadzieję przyniesie efekt w nowym sezonie!

A to wszystko dzięki pomocy:
IzoSerwis Sp. z o.o.
Burmistrz GiM w Tuliszkowie p. Grzegorz Ciesielski
Hurtownia Artykułów Przemysłowych - Józef Andrzejewski
PosGlanc Posadzki maszynowe wylewki betonowe Konin Kalisz Łódź Poznań Kutno

Trener sekcji
- Michał Gaj

Brudzew: Historyczne wydarzenie w brudzewskiej par...
Morsy Turek na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
poniedziałek, 20 sierpień 2018

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.