Tuliszków: Niedzielne popołudnie w parku miejskim - "Czytanie wśród drzew"

Czytanie wśród drzew w Tuliszkowie

W niedzielne popołudnie, 25 sierpnia 2019 r., w parku miejskim w Tuliszkowie odbyła się impreza plenerowa ph. „Czytanie wśród drzew”, zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie. Impreza ta była jedną z propozycji w cyklu letnich spotkań organizowanych na terenie gminy Tuliszków.

Główną ideą, która przyświecała całej akcji była promocja czytelnictwa i zachęcanie do czytania swoim bliskim; w szczególności dzieciom.
Imprezę poprowadziła dyrektorka tuliszkowskiej biblioteki, Renata Chorążewska. Przy pomocy bibliotekarek: Haliny Lędzkiej, Teresy Jackowiak oraz Grażyny Ratajczyk oraz Sylwii Piechocińskiej- reprezentującej Gminę i Miasto Tuliszków a także Romana Ścisłego- dbającego o oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia, udało się stworzyć wspaniałą, rodzinną atmosferę, która udzieliła się wszystkim zebranym.

Osoby, które tego dnia zdecydowały się przyjść do tuliszkowskiego parku i przeczytać publicznie fragment wybranej lektury, otrzymywały upominek książkowy.

Oprócz wspólnego czytania organizatorzy przewidzieli także i inne atrakcje, m.in. konkurs literacki z nagrodami, zabawy na dmuchańcu, malowanie twarzy, kiermasz książek czy malowanie w plenerze. Nie zabrakło też stoiska, gdzie dzieci mogły popisać się swoimi zdolnościami plastycznymi i manualnymi. Poza tym, po raz kolejny, tuliszkowska książnica przeprowadziła akcję bookcrossingu polegającej na zostawianiu w miejscach publicznych darmowych książek, które każdy może zabrać sobie do domu.

W czasie, kiedy najmłodsi oddawali się beztroskiej zabawie, dorośli mieli okazję odpocząć przy ciastku i kawie. Biblioteka przedstawiła im również swoją ofertę w postaci nowości wydawniczych i czasopism.

Ponadto, w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, biblioteka przygotowała wystawkę książek traktujących o problemach społecznych, takich jak narkomania, nikotynizm i alkoholizm. Można było także zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat uzależnień. Dzięki otrzymanemu od komisji wsparciu finansowemu, biblioteka zakupiła cześć nagród rzeczowych za udział w konkursach.

Szczególne podziękowania należą się także firmie IzoSerwis Sp. z o.o.z Tuliszkowa, która zasponsorowała zamek dmuchany dla dzieci.
Tuliszków: Pogratulowano nauczycielkom gminnych pl...
Malanów: Najlepsi uczniowie docenieni podczas Sesj...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.