Tuliszków: Rowerowe pożegnanie lata

Rajd Rowerowy "Leśnym Szlakiem"

22 września 2019 r. w piękne, niedzielne popołudnie, miłośnicy wycieczek rowerowych wzięli udział w Rajdzie Rowerowym „Leśnym szlakiem”, który został zorganizowany w ramach projektu „I dla ciała i dla duszy ze Wspólnotą w Piętnie”.

Pięćdziesięciu czterech uczestników powitała prezes Stowarzyszenia Barbara Kościankowska, która po krótkim przedstawieniu informacji techniczno-organizacyjnych, wręczyła każdemu kartę uczestnika z mapą trasy rajdu. Po zaopatrzeniu w elementy odblaskowe, chustki oraz kamizelki, rowerzyści zostali podzieleni na grupy i wraz ze swoimi liderami: Jackiem Kwiatkowskim, Anetą Kubka, panią sołtys Małgorzatą Wojciechowską, Dariuszem Grzelczakiem oraz Teresą Sroką pojawili się na starcie. Gdy padł sygnał, wszyscy, zgodnie z planem, wyruszyli na trasę rajdu, która liczyła
17 kilometrów. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był siedmioletni Adaś Kopczyński, który wraz z siostrą i rodzicami zadbał o oznakowanie trasy, zaś najstarszą uczestniczką – Pani Irena Molka w wieku 80 lat. W trakcie rowerowej przejażdżki rowerzyści mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z leśniczym, Panem Waldemarem Połatyńskim. Pan Waldemar opowiedział o kilku ciekawostkach dotyczących terenu Leśnictwa Imiełków i na pamiątkę spotkania wręczył uczestnikom turystyczne mapki Nadleśnictwa Turek. Do mety nie dotarł tylko jeden uczestnik, pan Mieczysław, któremu rower odmówił posłuszeństwa, a którego z trasy do domu odwiózł „wóz techniczny” pana Edka. Po rajdzie cała grupa spotkała się przy sali OSP w Piętnie, gdzie mogła się posilić kiełbaską z ogniska i żurkiem, a także skosztować słodkości. O kulinarną stronę biesiady zadbały: Patrycja Dziurzyńska, Agnieszka Gronostaj, Stanisława Prymas, Teresa Sroka, Czesława Adamek, Aneta Kubka, Renata Derucka, Anna Kwiatkowska i Sabina Kościankowska, a nad ogniskiem czuwali prezes OSP Andrzej Toda oraz druh Andrzej Hoch.

Przyjaciele i Członkowie Stowarzyszenia Wspólnota w Piętnie tym miłym rowerowym akcentem pożegnali lato. Udało się skorzystać z pięknej pogody, która dopisała ku uciesze małych i dużych, którzy aktywnie i zdrowo spędzili niedzielny dzień i mogli przy okazji poznać ciekawe, urocze zakątki pobliskich lasów.

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie". Stowarzyszenie „Wspólnota” w Piętnie składa serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Turek, Agencji Ubezpieczeniowej Pana Edwarda Krawczyka, druhom OSP w Piętnie oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu rajdu.
Dobra i Tuliszków z dotacjami na drogi. Projekty g...
Andrzej Styczyński: Głosuj na Bartosika

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 19 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.