Tuliszków: Seminarium kumite w Starej Wsi

Seminarium kumite w Starej Wsi

W miniony weekend w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś, odbyło się seminarium kumite organizowane przez BKKK i Polską Federację Karate Shinkyokushinkai , w którym uczestniczyli instruktorzy z Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W tej reprezentacji byli również trenerzy z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji Karate Kyokushin : sensei Tomasz Stankiewicz i senpai Dariusz Szymczak, na co dzień prowadzący zajęcia w Tuliszkowie, Turku i Kawęczynie.

Położony w Przedborskim Parku Krajobrazowym kompleks sportów walki jest obecnie największy na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. O atrakcyjności i funkcjonalności miejsca niech świadczy fakt, że swój obóz treningowy organizowała w nim ostatnio Anna Lewandowska, której gościem specjalnym była zawodniczka UFC Joanna Jędrzejczyk.

Seminarium kumite full Contact było niezwykle wyjątkowe ze względu na gości, którzy prowadzili zajęcia. Uczestnicy trzydniowego szkolenia mieli niepowtarzalną okazję trenować pod okiem shinhan Karena Gyadukyana oraz sensei Tariela Nikoleishvili, który w 2011 roku wywalczył Mistrzostwo Świata Open Karate Kyokushin Full Contact ! O skali trudności tego osiągnięcia niech przemawia fakt, że tylko trzech ludzi na świecie spoza Japonii może poszczycić się takim wynikiem.

Program seminarium składał się z pięciu dwugodzinnych treningów, w których uczestniczyło 110. osób, w tym kadra zawodników reprezentacji Polski, Ukrainy i Węgier. Głównym celem zgrupowania była praca nad udoskonaleniem pozycji walki, poprawa poruszania się na macie, zwiększenie efektywności technik ręcznych jak i nożnych oraz taktyczne podejście do walki z przeciwnikiem. Prezes Dariusz Jasiakiewicz zaprasza na kolejne Seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w Warszawie pod koniec października.

Wideo: "Nie lukrujemy i nie cukrzymy"- czyli jak w...
Tupcio Chrupcio już w niedzielę

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.