Tuliszków: Stawka za śmieci w górę

śmieci

Mieszkańców Tuliszkowa czekają podwyżki. Chociaż podatki pozostały na niezmienionym poziomie, to opłata za odpady wzrośnie do kwoty 23 zł.

Miesięczną stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zamieszkałych nieruchomościach ustalono w wysokości 23,00 zł od mieszkańca. Stawka opłaty opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w przypadku nie wypełnienia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny przez właścicieli nieruchomości wynosić będzie natomiast 46 zł.


Burmistrz proponował, aby opłata za śmieci wynosiła 25 zł od mieszkańca, natomiast, aby system mógł się bilansować powinno to być 29 zł. Rada zdecydowała się jedna ustalić opłatę na poziomie 23 zł, co oznacza, że z gminnej kasy trzeba będzie dołożyć do systemu gospodarowania odpadami ponad 681 tys. zł.

Jak zaznaczył burmistrz Krzysztof Roman, aby minimalizować koszty gospodarowania odpadami zakupiono pojemniki do zbierania śmieci, ale też planowane są dodatkowe akcje - np. zbiórki makulatury.
Tuliszków: Wszystko podrożało, a podatki stoją w m...
W trosce o zdrowie MĘŻCZYZN. Gramy dla zdrowia

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gość w piątek, 17 listopada 2023 09:54

Czy i kiedy mieszkańcy otrzymają zakupione pojemniki?

Czy i kiedy mieszkańcy otrzymają zakupione pojemniki?
Gość - Gość w środa, 15 listopada 2023 11:16

Kiedy na gminnych ulicach będą posadowione kosze na śmieci?

Kiedy na gminnych ulicach będą posadowione kosze na śmieci?
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.